Začalo natáčení adaptace románu Jáchyma Topola Citlivý člověk

Začátkem dubna v okolí moravskoslezského Krnova padla první klapka na natáčení nového českého filmu Citlivý člověk, který je volnou adaptací oceňovaného románu spisovatele Jáchyma Topola. Pro režiséra a spoluscenáristu Tomáše Kleina je tento snímek celovečerním debutem. Jáchym Topol jako autor literární předlohy s nimi filmový scénář konzultoval po celou dobu jeho vývoje. V hlavních rolích filmu se představí David Prachař, Tatiana Dyková, Jiří Schmitzer, Vladimír Javorský, Jiří Lábus, role malého chlapce se ujal talentovaný Jaroslav Cuhra.

David Prachař ve filmu Citlivý člověk (foto: R. Hodonický)

Režisér Tomáš Klein ještě před natáčením o filmu a jeho tématu prozradil: „Chci divákovi nabídnout silný film, který ho konfrontuje s těžkými tématy dnešní doby, ale zároveň mu skrze svou stylizaci, energii a živelnost nabídne východisko a povzbuzení. Film, který diváka třeba inspiruje k tomu, aby opustil komfortní zónu, a dobrodružství a nejistotu vnímal jako příležitost, která ho může posílit. Citlivý člověk je drama o komplikovaném vztahu syna a otce odehrávající se v žánru road movie. Je to bláznivá pouť, která se snaží postihnout vytěsnění smrti z našich životů a současně je podobenstvím o zasvěcení chlapce do dospělosti. Aby Eliáš mohl dospět, musí si uchovat svou dětskou citlivost nejen vůči cynickému světu, který ho obklopuje, ale i vůči vlastnímu otci, který svou citlivost upozadil.“

Film vzniká v česko-slovenské koprodukci, českou stranu zastupuje Tomáš Michálek (MasterFilm) a slovenskou Ivan Ostrochovský (Punkchart Films). Koproducentem je Česká televize.
Do kin film uvede v druhé polovině roku 2023 distribuční společnost CinemArt.

-red-
zdroj: Petr Slavík
foto: MasterFilm, Punkchart Films, CinemArt