Nová česká pohádka o Zakleté jeskyni plné pokladů odhaluje první ukázku

Zakletá jeskyně vypráví pověst o zázračné jeskyni, v níž jsou uložené vzácné poklady. Je mezi nimi i obyčejná sůl, kterou lidé potřebují nejvíce. Jsou zde však i drahokamy, ale toho, kdo by chtěl některý z nich odnést, postihne dávná kletba. 

Magický příběh o dvou sestrách a o dvou princích, o zlé královně a dávné kletbě natočila podle vlastního scénáře Marianna Čengel Solčanská a hlavní kladné i záporné hrdiny v pohádce ztvárnili Táňa Pauhofová, Karel Dobrý, Ondřej Kraus, Dominick Benedikt, Martina Zábranská, Petra Dubayová, Marko Igonda nebo Predrag Bjelac.

Zakleta_jeskyne

Zázračná jeskyně obsahuje vzácné poklady, sůl a drahé rubíny. Horníci si z ní můžou vzít tolik soli, kolik potřebují, ale z rubínové síně v samém středu jeskyně si nesmí nic odnést. Toho, kdo si rubíny vezme, postihne kletba. Rychtářova dcera Lena přesto po tomto vzácném drahokamu z hlubin jeskyně zatouží a i přes varování sestry Ady nedokáže svou touhu překonat. Její lehkovážný čin tak uvede do pohybu události, jejichž následky naruší křehkou rovnováhu celého království a postihnou i Lenu.

Zakletou Lenu dokáže osvobodit pouze člověk s dobrým srdcem, který vrátí ukradený rubín zpět do srdce jeskyně. Ale ten nyní zdobí koruny zlé královny Berty. Podařilo by se to snad pouze jejím dvěma nevlastním synům, princům Zachovi a Cyrilovi. Ale ti jsou plní pýchy a marnivosti a o neštěstí ostatních se nestarají. Když z vůle macechy Berty o všechno sami přijdou a stanou se závislými na pomoci ostatních, pak teprve pochopí, že je jejich povinností bojovat za spravedlnost pro všechny.

Zakleta_jeskyne

Zakletá jeskyně se natáčela v průběhu čtyř ročních období nejen u nás, ale i na Slovensku a v Maďarsku. V Čechách se natáčelo například na hradě Pernštejn, na Křivoklátsku, v lomu Malá Amerika, na Slovensku v opálových dolech v Červenici, v jeskyních Domice a Driny i v známé Demänovské jeskyni. Výsledkem je originální výpravná pohádka, plná tajemna, překvapivých zvratů a především nesmrtelné naděje v dobrý konec. Pohádku dostanou její diváci k Mezinárodnímu dni dětí, do kin totiž vstoupí 2. června.

-red-
zdroj: Petr Slavík
foto/video: CinemArt © 2022

Plakat_Zakleta_jeskyne