Anifilm 2022: Čtvrteční tipy z festivalového programu

Festivalová jarní pohoda v Liberci se probouzí už do třetího dne a my vám přinášíme další souhrn redakčních tipů z dnešního programu. Dnes si můžete zajít na podvratné anime, které distribucí proběhlo teprve před pár týdny, nestárnoucí legendu Wese Andersona, perfektně poskládané pásmo grotesek Looney Tunes nebo se před půlnocí vydat zasmát do ikonických kulis kina Varšava.

Belle – Cinema City 1, 10:00, 122 minut

Vstupte do světa, kde můžete být sami sebou. Bez omezení, bez kompromisů. Buďte tím, kým byste chtěli být, i když v obyčejném světě nevelké japonské vesnice, kde žije hlavní hrdinka tohoto filmu, byste si jím být netroufli…
Nenápadnou Suzu potkala v životě velká tragédie. Nejenže přišla o matku, ale protože není schopná vyrovnat se s touto ztrátou, vzdaluje se nyní i svému otci a raději uniká do virtuálního světa jedinečné sociální platformy U.

fantasticky-pan-lisak

Fantastický pan lišák – TUL Aula G, 17:00, 83 minut

Vizionářského filmaře Wese Andersona, který rád znejišťuje diváky svým expresivním stylem, si většina lidí spojuje s hraným filmem. Před více než deseti lety ale vstoupila tato perfekcionistická a výstřední režisérská osobnost, jež ve svém osobitém stylu nesleví na žádném detailu, na pole animovaného filmu. A to naprosto suverénně a rovnou snímkem celovečerním.

looney-tunes

Looney Tunes: Profese – Malé divadlo, 18:00, 71 minut

Jak jsme psali ve včerejším tematickém článku, Looney Tunes ušli od původních warnerovských reklam na studiovou hudební knihovnu dlouhou cestu. Pestrost jednotlivých skečů hezky ukazuje i jedno z pásem, které festivaloví dramaturgové poskládali. Každý film z něj se zaměřuje na jiný aspekt výroby animovaného filmu.

pulnocni-humory-anifilm

Půlnoční humory – Kino Varšava, 23:30, 68 minut

S různými polohami komediálního žánru se setkáváme i u půlnočních filmů. A není divu. Humor, i když často poněkud zvrácený, k filmům pro otrlé neodmyslitelně patří. Když vynecháme čistě hororové snímky, pak se humor promítá do půlnočních „kraťasů“ vždy a je často extrémní, pořádně ujetý a správně peprný. A nebudete ho ušetřeni ani v tomto programu.

-red-
foto/video: Anifilm © 2022