VR filmy, unikátní videohry a další tipy z doprovodného programu Anifilmu

V Liberci probíhá Anifilm a divákům přináší tu nejlepší a nejnovější animovanou tvorbu, která v současné světové animaci vzniká. Vedle těchto filmových projekcí určitě stojí za pozornost i jeho pestrý doprovodný nefilmový program, který má co nabídnout, jak dětským, tak dospělým divákům.

anifilm-doprovodny-program

Škola animace powered by Nadace PPF seznámí děti s procesem tvorby animovaných filmů a menší i větší účastníci si zde pod vedením lektorů můžou vytvořit vlastní animák. Hlavním letošním tématem je Podaná ruka, kdy děti budou filmově ztvárňovat svoji představu o tom, co znamená pomoc.

V dabingovém centru ČT si poté bude možné vyzkoušet práci zvukového mistra. Festival nabídne přirozeně také prostor pro prezentaci a hraní soutěžních her, jež si diváci mohou vyzkoušet v Game zóně. V programu festivalu nechybí ani výstavy, koncerty a loutkové divadlo. V centru libereckého zámku budou moct návštěvníci Anifilmu nahlédnout do světa liberecké iQLANDIE, která si pro diváky připravila exponáty a vědeckou show na téma letošního festivalu, kterým je humor. Za zmínku stojí výstava ukrajinských animátorů ztvárňující exitus úhlavního nepřítele nejen svobodné Ukrajiny nebo výstava Gif Art porotce Stase Santimova.

anifilm-doprovodny-program

Industry program nabídne prezentace a přednášky zaměřené především na animované filmy, hry, vizuální design a tvůrčí procesy. V sekci Work in Progress se představí tři připravované celovečerní animované filmy – Život k sežrání české režisérky Kristiny Dufkové, Websterovi ve filmu režisérky Kataríny Kerekesové a film Haňťa mexického režiséra Emilia Ramose, který vychází ze života Bohumila Hrabala a jeho knihy Příliš hlučná samota.

Zábavou a humorem se bude zabývat kanadský autor Jamie Weinman ve své přednášce o perfektně načasovaném násilí v slavných Looney Tunes studia Warner Bros. V tradičním Indie Menu představí zakladatel studia Amanita Design Jakub Dvorský to nejlepší, co v uplynulém roce vzniklo na scéně nezávislých počítačových her.

anifilm-doprovodny-program

Všechny potřebné informace včetně programu a akreditací najdete na festivalovém webu.

Kateřina Slavíková, Totalfilm.cz
foto: Anifilm © 2022