Anifilm v předpremiéře uvedl nový film o Anně Frankové, mrkněte do zákulisí dabingu (video)

Izraelský režisér Ari Folman, který proslul animovaným dokumentem Valčík s Bašírem nominovaným na Oscara, se ve svém nejnovějším filmu inspiroval světoznámým deníkem židovské dívky Anny Frankové, který už před pár lety zpracoval formou komiksu. Příběh se na rozdíl od řady dalších zpracování Annina slavného deníku netočí kolem autorky, ale její imaginární kamarádky Kitty, které její řádky adresovala. Snímek s výmluvným názvem Kde je Anne Franková se pár týdnů před vstupem do distribuce představil v předpremiéře divákům libereckého Anifilmu; při té příležitosti vám přinášíme první ze dvou zákulisních videí z natáčení jeho dabingu.

Brněnský rodák Arnošt Goldflam v příběhu odehrávajícím se jak během druhé světové války, tak v současném Amsterdamu, hlasově ztvárňuje ředitele muzea Anny Frankové. Jde sice o malou, ale pro příběh poměrně zásadní úlohu; pro režiséra české znění Vladislava Kracíka navíc obsazení pana Goldflama v animované polemice o tom, jak dnešní společnost vnímá horory holokaustu, mělo symbolickou hodnotu vzhledem k jeho rodinné historii.

Tvůrci skrze tuto knížku a film hledají, co zbylo z Anne Frankové, jaký je její odkaz a jak rezonuje s dnešní dobou,” vysvětluje režisér název filmu a jeho hlavní myšlenku. “Je důležité zachytit atmosféru těch časů a přiblížit ten příběh dnešním přesahem,” dodává pan Goldflam důvod, proč si známý příběh zaslouží další adaptaci. “Není to velkou role, ale jsem rád, že se můžu na něčem takovém podílet.”

Film Kde je Anne Franková mohli diváci v exkluzivní předpremiéře vidět na stále probíhajícím Anifilmu; v kinech bude k vidění od 1. června. Chystáme pro vás druhý pohled do dabingu s Petrem Čtvrtníčkem a velmi spokojenou recenzi.

-red-
foto/video: Film Europe, Anifilm, Totafilm Media © 2022