Kdyby radši hořelo: Komedie o dobrovolných hasičích s Krobotem a Isteníkem má trailer

Filmová komedie Kdyby radši hořelo o dobrovolných hasičích s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem nebo Annou Polívkovou v hlavních rolích vstoupí do českých kin 16. června 2022. Film režiséra Adama Kolomana Rybanského měl světovou premiéru v únoru na Berlinale. Od té doby ho tvůrci představili na řadě dalších projekcí u nás i v zahraničí. Nyní producenti představují český trailer.

Sérii předpremiér spojují pozitivní divácké ohlasy, naposledy svůj film uvedl režisér Rybanský na přehlídce v Itálii. Snažím se být během projekcí vždy v sále a vnímat divácké reakce, které jsou zatím skvělé. Na Berlinale jsme dokonce zažili i potlesk uprostřed filmu. Kromě Německa jsme měli promítání už i v Polsku, na Slovensku a v Itálii a všude se diváci smáli na podobných místech. Jsem rád, že humor funguje napříč odlišnými kulturami a doufám, že film bude rezonovat i u nás doma,“ říká režisér Adam Koloman Rybanský.

Kdyby radši hořelo – Michal Isteník a Miroslav Krobot

Sbor dobrovolných hasičů jedné vesnice bude ve filmu čelit úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život v jejich vsi totiž zničí podezření na akci teroristů. Hrdinové filmu si proto budou přát, „kdyby radši hořelo“. Ve filmu se představí Miroslav Krobot, Michal Isteník, Anna Polívková, Albert Čuba, Jiří Vymětal, Marek Pospíchal nebo Vladimír Škultéty.

Kdyby radši hořelo je především velikonoční film. Děj se odehrává od Zeleného čtvrtka do úterý po velikonoční pomlázce. Scénář vznikal již od roku 2017 a všechny paralely s pandemickou atmosférou loňských a letošních Velikonoc jsou čistě náhodné. Některé podobnosti však zesilují aktuálnost filmu tak, že jsme se rozhodli vám již tyto Velikonoce ukázat první záběry z filmu, dodává režisér a scenárista filmu Adam Koloman Rybanský.

Do kin se nová komedie vydá 16. června v distribuci Bontonfilmu.

-red-
zdroj: Bontonfilm © 2022