Tři tisíce let touhy se představilo v Cannes, do kin dorazí v srpnu (trailer)

Na filmovém festivalu v Cannes uvedl režisér George Miller svůj nejnovější film Tři tisíce let touhy (Three Tousand Years of Longing) s Tildou Swinton a Idrisem Elbou v hlavních rolích. Film kombinuje fantasy s prostředím orientu, Idris Elba jako kouzelný džin v něm vypráví příběhy touhy napříč historií a režisér tak nabídne divákům svou obdobu Pohádek tisíce a jedné noci plnou nespoutané fantazie a odvahy. 

Slavnostní promítání bylo na programu v pátek 20. května večer, souběžně s předpremiérou představují tvůrci plakát a také trailer s prvními záběry z filmu. Ty ukazují, že ho George Miller natočil v divokém až excentrickém stylu, který ho proslavil například snímkem Šílený Max: Zběsilá cesta z roku 2015.

Tvůrci filmu před projekcí v Cannes

Akademicky vzdělaná doktorka Alithea Binnie s tváří Tildy Swinton vede svůj život osaměle se striktně racionálním přístupem. Na svých cestách se ale v Istanbulu střetne s kouzelným džinem z lahve, kterého hraje Idris Elba. Výměnou za svou svobodu jí džin nabídne splnit tři přání. Neodolatelná nabídka má ale háček. Doktorka je zběhlá v mytologii a moc dobře ví, že s džinem není radno si zahrávat bez následků a že takto splněná přání se často zvrtnou a obrátí proti tomu, kdo po nich toužil. Džin jí začne vyprávět fantastické příběhy ze své historie a historie lidí. Nakonec se doktorka nechá zlákat a vysloví přání, které oba dva překvapí.

Film vstoupí do českých kin v distribuci Bontonfilmu na konci srpna 2022.

-red-
foto/video: Bontonfilm, AP © 2022