Dvojka úspěšné Princezny zakleté v čase ukázala první záběry (video)

Princezna zakletá v čase patří k těm několika málo tuzemským pohádkám, které něčím výrazně vybočují z běžné sozučasné domácí mainstreamové produkce. Na filmových databázích má slušné hodnocení a za sebou také bohatý zástup fanoušků. Tvůrčí trio Kubík, Pařík, Krištof nyní nedočkavé diváky poutá prvním oficiálním teaserem pokračování, které do kin dorazí už v listopadu.

Ten představuje především novou hereckou posilu, kterou je vedle Karla Dobrého nebo Petry Nesvačilové herec Vojta Kotek – podle všeho ztvární jednu z hlavní rolí. Doplní tak herecké trio Lambora, Germani, Křenková. Tvůrci se navíc od začátku netají tím, že si Eliška Křenková ve filmu zahraje dvojroli, protože se v pohádce setkává se svým vlastním já z minulosti. A právě i tyto dvě verze Elišky Křenkové můžete v teaseru vidět.

Eliška Křenková a Vojtěch Kotek ve filmu Princezna zakletá v čase 2

Na první pohled je zřejmé, že druhý díl i nadále staví na ve své odlišnosti od současných českých pohádek. Diváci se tedy mohou znovu těšit na výrazné vizuální efekty, epickou hudbu, a především na originální příběh protkaný magií a tentokrát i alchymií. „Chceme opět přinést něco jedinečného a nevídaného, ale současně stavíme příběh pevně na základech českých pohádek a české kultury,” říká režisér Petr Kubík.

Teaser nikdy neprozradí tolik, kolik plnohodnotný trailer, na ten se můžeme těšit už během července. Samotná Princezna zakletá v čase 2 pak přichází do kin v listopadu 2022, kde se ukáže, zda pohádka skutečně naváže na úspěch prvního dílu.

-red-
zdroj: Jiří Wolf
foto/video: Bohemia MP, David Pařík © 2022