Hádkovi: Kdo bude dědit? Do kin v červenci vstoupí vykutálená rodinka (trailer)

Oficiální upoutávku a dvojici plakátů ke komedii Hádkovi zveřejnili tvůrci filmu v čele s režisérem Vojtěchem Moravcem a Sandrou Novákovou. Oba film společně napsali, po úspěšné komedii Matky jde o jejich druhý celovečerní snímek. V hlavní roli filmu uvidíme kromě vykutálených příbuzných především jedno velké dědictví. Do kin vstoupí nová komedie 14. července.

Hádkovi jsou komedie o rodině, která se pořád hádá. Dva bratři a jejich ženy se nikdy na ničem neshodnou a teď navíc visí ve vzduchu rozepře o dědictví po dědovi. Do ní se zapojí i otec obou bratrů a nakonec i jejich sestra, která na nečekané setkání celé rodiny míří. Do rolí bratrů Hádkových obsadil režisér Hynka Čermáka a Jakuba Prachaře, Ondřej Pavelka je jejich táta, manželky hrají Jitka Čvančarová a Sandra Nováková, a sestru, jež oběma manželkám leží v žaludku, ztvární Lucie Polišenská.

„Postavy se navzájem milují a současně se nemohou vystát. Diváci budou mít chuť většinu postav uškrtit a některé hned potom obejmout,“ plánuje režisér Vojtěch Moravec. „Především by ale Hádkovi měli diváky v kinech pobavit,“ dodává.

Hádkovi – foto z natáčení – Sandra Nováková, Jakub Prachař a Vojtěch Moravec

Oficiální plakát k filmu má dvě podoby. Rodina Hádkových je na nich zachycena během hádky o dědictví a zároveň během chvíle, kdy se mají jako rodina opravdu rádi. Nezbytnou součástí hádek je totiž podle tvůrců i usmiřování. Myslím, že každý se někdy hádá. Co je ale důležitější než samotná hádka, to je usmiřování. Například já sám se už na začátku hádky těším na usmíření. Se Sandrou to umíme moc dobře,“ říká s nadhledem Moravec.  „Usmiřování je na hádkách asi jediná pozitivní věc,“ doplňuje Sandra Nováková.

Film mi trochu připomíná první film o Homolkových, což je komedie i smutný film. Také se tam hodně hádají, a když se zrovna nehádají, jsou tam stejně pořád nějaké ruchy, působí to rozčilujícím dojmem. Na druhou stranu jsou tam i smutné a dojemné situace, stejně jako v tomto filmu,“ říká ke komedii Hádkovi jeden z představitelů Jakub Prachař.

Hádkovi (foto: Bontonfilm)

Dialogy a slovní přestřelky postav se pro film dotvářely a tříbily během zkoušení ještě před samotným natáčením. Každý se někdy pohádal, takže jsme všichni mohli těžit z vlastních zážitků. Herci se do svých postav ponořili a díky tomu ten film vychází tak dobře, jak jsme si ho se Sandrou vysnili,“ vzpomíná na natáčení Vojtěch Moravec. „Ano, během zkoušek bylo něco na papíře, pak se to rozvinulo a zapisovaly se naše hádky, které se poté do filmu dostaly, aby byly hádky přirozené,“ potvrzuje Jakub Prachař.

Producenty filmu jsou V7M, Bontonfilm Studios a love.FRAME, distributorem je Bontonfilm.

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2022