Nepřehlédněte

V kinech od 30. června (přehled a ukázky)

Pouze jediná premiéra dorazila do kin den před zahájením karlovarského festivalu. A filmová plátna tentokrát doslova zežloutnou. Diváky totiž čeká dobrodružná jízda ve filmu Mimoni 2: Padouch přichází. Ve filmu se konečně dozvíme, jak došlo k nerozlučnému spojení Mimoňů a superpadoucha Grua.

Mimoni 2: Padouch přichází (USA, 2022)

Padoucha Grua všichni znají jako mistra zločinu. Teď se ovšem píšou sedmdesátá léta a Gru je zakomplexovaný dvanáctiletý kluk, který o takové kariéře zatím jen sní ve svém pokojíčku. Šťastnou náhodou jednoho krásného dne narazí na čtveřici naprostých Mimoňů (staří známí Kevin, Stuart, Bob a nováček Otto, což je Mimoň s rovnátky a akutní potřebou obejmutí). I když je to k neuvěření, rychle s nimi najde společnou řeč, postaví s jejich pomocí první padoušské doupě, zkonstruuje první zbraň a naplánuje první tajnou misi.

Cílem téhle akce je stát se členem Šílené šestky, což je mezi padouchy naprostá elita. Pro Grua jsou její členové absolutní ikony a životní vzory, a když je opustí jejich dosavadní lídr, legendární mistr bojových umění Wilda Kopanec, vycítí Gru šanci zabrat uvolněný flek. Pohovor na člena Šílené šestky však nejde vůbec dobře, místo toho, aby se stal jejím členem, má Gru najednou pět všehoschopných nepřátel na život a na smrt. Naštěstí má nové kamarády a ti ho ve štychu rozhodně nenechají. Pod vedením Mistryně Čou začnou trénovat kung fu, protože s Šílenou šestkou se po dobrém vyjít zkrátka nedá.

Mimoni 2: Padouch přichází
Minions: The Rise of Gru
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA, 2022, 88 min
Režie: Kyle Balda, Brad Ableson
Scénář: Brian Lynch, Matt Fogel
Hrají: Pierre Coffin, Steve Carell, Lucy Lawless, Michelle Yeoh, Jean-Claude Van Damme, Julie Andrews, Dolph Lundgren, Taraji P. Henson, Alan Arkin, Danny Trejo, Russell Brand, RZA
Hrají v českém znění: Jiří Lábus, Pavel Zedníček, Sandra Pogodová, Miroslav Hanuš, Jan Šťastný, Anna Brousková

%d blogerům se to líbí: