Etzler, Švarc a Holán řádí jako záporáci v dabingu animované komedie Náměsíčníci (video)

Od toho týdne je k vidění nová animovaná komedie Náměsíčníci o cestě dvou dětí kolem Mléčné dráhy, během které musí zachránit nejen sami sebe, ale i celý svět pod naším Měsícem. V dabingu se v záporných rolích objevila dabingová esa jako Miroslav Etzler jako Měsíční muž, Michal Holán jako jeho přitroublý pomocník a Filip Švarc, jeden z nejznámějších hlasů českého znění, jako bouřný obr. Podívejte se, jak se za mikrofonem vyřádili.

Kdysi jsem daboval prince a roztomilý zvířátka. Teď už dabuju jen ty nejhorší možný charaktery,” odfrknul si na kameru na oko Miroslav Etzler jen pár vteřin potom, co v roli Měsíčního muže hřímal do mikrofonu na jednoho ze svých poskoků. Režisér českého znění Vladislav Kracík si jeho hlasový projev chválí: “Pan Etzler je takovýten záporák se vším všudy, který když zařve, tak se vesmír pohne.” Jak vidno, hlas známý i díky dabingu záporáckého etalonu, Thanose, se v rolích zlounů zkrátka našel: “Kladný postavy jsou k ničemu, záporáci se hrajou sami,” komentuje to sám.

Ono to jenom vypadá, že jsem ve všem, protože mám charakteristický a rozpoznatelný hlas,” dumá majitel jednoho z nejcharakterističtějších a nejrozpoznatelnějších hlasů mezi českými dabéry, Filip Švarc. Na ulici byste ho nejspíš nepoznali, ale hned po pozdravu byste tušili ihned. “Čím větší záporák, čím větší zloun, tím je to zábavnější, protože se člověk víc vyřádí,” pochvaluje si po vzoru svého filmového šéfa svou roli bouřného obra.

S Michalem Holánem se díky jeho hurónskému projevu v dabingu člověk nikdy nenudí. I on v Náměsíčních dabuje jednoho z padouchů, ten jeho si ovšem asi zapomněl stoupnout do fronty na rozum. “S Honzou Baťkem dabujeme poskoky hlavního záporáka. Oba jsou to pořádní dementi, směje se od mikrofonu studia LS. Režisér Kracík i Holánovu energii kvituje: “Pokud má herec příliš energie, tak je to dobře. Mnohem hůř se to dělá naopak, když je herec nízkoenergetický a musíte v něm energii vyvolat. Krotit býka je vždycky jednodušší, než dělat ho z králíčka.

Jak měsíční dobrodružství obou dětí a dabing všech tří pánů dopadl se s dětmi můžete zajít podívat do kina, kde jsou Náměsíčníci od 9. června k vidění.
Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Forum Film, Totalfilm Media © 2022

namesicnici-plakat