Nepřehlédněte

Nadhled je cesta, vysvětluje Alice Nellis poselství své duševní roadmovie Buko (video)

Ten příběh vypráví o něčem, o čem přemýšlím od malička. Co dělat, když se bojím. Společnými silami jsme došli k tomu, že člověk se nemusí přestat bát, ale může se přestat bát strachu a přestat se jím nechat omezovat.” Alice Nellis ve Varech představila svou duševní roadmovie s nadhledem a humorem, Buko.

Autorský snímek vypráví o Jarmile v podání Anny Cónové, která se ocitne v bodě, kdy se musí rozhodnout, zda zbytek života už jen trpělivě, submisivně – ideálně při zapnuté televizi – “přečká”, nebo se vzepře očekávání okolí a pustí se do zcela nečekaného dobrodružství. Do života jí totiž i k jejímu překvapení vstoupí vysloužilý cirkusový kůň Buko. Tato změna je prvním krokem na její cestě k duševní svobodě. “Kůň je často obdivované zvíře, ale lidé se ho často bojí,” vztahuje zvířecího protagonistu režisérka zpět k tématu překonání strachu.

Buko – Martha Issová (foto: Dorian Films)

Jednu z hlavních rolí ve filmu ztvárňuje dlouhodobá spolupracovkyně Alice Nellis, herečka Martha Issová. Hraje dívku ze sousedství, která žije s Aspergerovým syndromem. “Autismus mě zajímá už dlouho, nejen kvůli tomuhle filmu. Je to strašně zajímavé téma, jsem ráda že díky Alici a Buko jsem se do něj mohla víc ponořit,” spokojeně vysvětluje herečka, která si natáčení v Máchově kraji pochvaluje jako čas strávený v přírodě a s přáteli.

Buko – Alice Nellis na place (foto: Dorian Films)

Když se vám děje něco hrozného, je nadhled určitá cesta. A naopak, když je vám dobře, je fajn si připustit i špatné věci, aby se s nimi uměl líp vyrovnat,” dodává ke svému částečně autobiografickému filmu režisérka, která stejně jako hlavní postava chová koně a vnímá je dle svých slov jako nastavená zrcadla.

Buko má premiéru naplánovanou na 8. září 2022 a do kin jej uvede CinemArt.

-red-
foto/video: Totalfilm Media, CinemArt, Dorian Films © 2022

Článek jsme oštítkovali takto:
%d blogerům se to líbí: