Karel Roden v traileru nové komedie o manažerovi, který věří, že je Indián

Tvůrci připravovaného projektu Indián dnes zveřejnili trailer filmu, který představí herce Karla Rodena v roli, v jaké ho diváci ještě neviděli. Na premiéru česko-slovensko-polské komedie se mohou diváci těšit v kinech od 22. září.

„V první řadě je to komedie, ale mně se na tom líbí i ta nadstavba. To, co je ve filmu navíc. Indián má určité poslání, které má film mít. A je jedno, jestli jsem se stal podnikatelem nebo indiánem. Jsem zvědavý, co udělá film s lidmi, kteří se na něj přijdou podívat. Právě diváci totiž mají jako jediní právo film soudit,“ prohlásil představitel hlavní role finančníka Ondřeje Jonáše Karel Roden na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Indián – Karel Roden

Tvůrci původně zamýšleli uchopit scénář o životě zaneprázdněného obchodníka, jemuž do života doslova vstoupí indiánský náčelník, jako crazy komedii. Později ale od myšlenky ustoupili. „Prvotní myšlenkou bylo udělat crazy komedii, což jsme ale nakonec zavrhli  a přešli ke komedii, která bude mít nějakou hodnotu, bude mít hlubší myšlenku, poselství, jež bude reflektovat dnešní dobu. Náš cíl se tak změnil na vytvoření komedie, která v konečném důsledku přinese situační humor a úsměvné zamyšlení se nad podstatou přeměny. Právě indiáni mají určité zásady, pravidla a hodnoty už po staletí,“ vysvětlil producent snímku Patrizio Gente.

Indián – Martin Myšička a Vica Kerekes

Indián kromě Karla Rodena představí také několik českých, slovenských a polských herců. Kromě českých a slovenských jmen jako je Vica Kerekes, Martin Myšička, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Štěpánka Fingerhutová, Jaroslav Dušek, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Martin Pechlát, Zdeněk Maryška, Tomáš Matonoha, Eva Landlová, Zuzana Kraváriková či Oliver Oswald se tak na plátně objeví například i uznávaní polští herci Daniel Olbrychski, Marta Zmuda Trzebiatowska, Magdalena Niec a Przemyslav Kapsa.

Režisér Tomáš Svoboda, který má za sebou filmy jako Hodinový manžel, Manžel na hodinu, Jak se zbavit nevěsty či Dvě nevěsty a jedna svatba, je zvědavý, jak snímek diváci přijmou. „Hranice mezi humorem a trapností je velmi tenká. V našem filmu se toho diváci bát nemusí. Čekají je krásné lokace, skvělá filmová muzika a zajímavý příběh. Je to vtipné a nebude nouze o komické situace,“ svěřil se s úsměvem Svoboda.

-red-
zdroj: Jana Šafářová
foto/video: Bioscop, Vision Film, Patrizio Gente, Totalfilm Media © 2022