Nepřehlédněte

I Wanna Dance With Somebody: Biopic o Whitney Houston ukázal první trailer

Film Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody, oslava jedinečné a nezapomenutelné zpěvačky, se představuje v prvním traileru. Od mladé gospelové sboristky z New Jersey až po jednu z nejprodávanějších a nejoceňovanějších umělkyň všech dob. Inspirativní, dojemnou a emocionální cestu životem a kariérou Whitney Houston si diváci budou 22. prosince v kinech moci užít zároveň s velkolepými vystoupeními a soundtrackem jejích nejoblíbenějších hitů.

Zpěvačka byla legendou nejen hudebního světa, šestinásobnou držitelkou ceny Grammy a dvaadvaceti amerických hudebních cen, ale také poměrně výraznou herečkou. Její nejznámější rolí je protagonistka v romantickém dramatu Osobní strážce po boku Kevina Costnera, ale umělkyně se proslavila také na televizních obrazovkách, kde si za své výkony vysloužila dvě ceny Emmy. Tragicky zemřela v roce 2012.

Hlavní roli si zahraje Naomi Ackie, kterou si diváci můžou pamatovat ze Vzestupu Skywalkera nebo seriálu The End of the F***ing World; dále hrají Stanley Tucci, Ashton Sanders, Tamara Tunie, Nafessa Williams a Clarke Peters.

Film režíruje v Česku zatím relativně neznámá Kasi Lemmons, autorem scénáře je Anthony McCarten, prověřený autor životopisných snímků jako Teorie všehoNejtemnější hodiny nebo tematicky příbuzné Bohemian Rhapsody. Za svou práci byl několikrát nominovaný na Oscara. Producentem filmu pak příhodně je legendární hudební manažer Clive Davis, který stál u zrodu zpěvaččiny kariéry.

-red-
zdroj: Marta Žurková
foto/video: Falcon © 2022