Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Zlata Adamovská v komedii Za vším hledej ženu: Radši rozvod, než vraždu! (video)

Herečku Zlatu Adamovskou si diváci již od 20. října budou moci užít ve vztahové komedii Za vším hledej ženu režiséra Miloslava Šmídmajera. A to coby maminku hlavní hrdinky Hany Vagnerové, dceru poněkud drsné Daniely Kolářové a zhrzenou exmanželku Jana Čenského. 

“Mou postavu nedávno opustil manžel, protože si našel mladší. V kontextu toho příběhu, kdy si moje dcera Alex najde staršího chlapa (Marek Vašut), to samozřejmě vytváří situace, které jsou někdy komické, někdy smutné, ale rozhodně jsou ze života. Ve filmu jsem milující matka, avšak se špatnou zkušeností s muži. Matka, která nechce, aby její dcera dopadla stejně, proto jí mluví do života víc, než je zdrávo. V životě svým dětem do vztahů nemluvím, myslím si totiž, že osobní zkušenost je nepřenosná a že si každý na tu svoji pravdu musí stejně přijít sám,” říká herečka s tím, že právě období, kdy se jí její děti narodily, bylo to nejkrásnější v jejím životě.

V traileru Za vším hledej ženu postava Zlaty Adamovské říká větu: “O rozvodu jsem nikdy nepřemýšlela. O vraždě ano, ale o rozvodu nikdy!” Jak k tomu přistupovala ve svém reálném životě? “Moje postava je zdrcená z rozvodu a na můj vkus až moc přenáší zášť vůči bývalému manželovi i na jiné muže a vztahy. Já jsem v životě zvolila raději rozvod než vraždu a myslím, že jsem udělala dobře,” usmívá se Zlata a za pravdu jí dává i její filmový exmanžel Jan Čenský: “Zlatka je báječná a velmi jim s Petrem (Štěpánkem) fandím, protože je to opravdu holka do nepohody. Oba dva se vedle sebe úplně rozzářili, jsou fajnový pár. Říkají krásnou věc: Pojďme žít tak, abychom si nemuseli lhát.”

Zlata Adamovská a Daniela Kolářová

“Se Zlatkou jsme měli jedinou scénu, bylo to v Ostravě a já jsem musel hrát, že ji nevidím. Takže jsem dělal, že tam není, ona mě viděla, skrývala se, a já jsem vyběhl šťastný, vstříc novému životu s milenkou a dítětem. Takže jsem musel dělat, že ji nevidím, což bylo takové zvláštní. Vtipné bylo, že jsem jel z Prahy do Ostravy jen kvůli tomuto jednomu záběru. Tam jsem natočil to, že nevidím Zlatku, a zase jsem se vrátil,” směje se Jan Čenský.

Za vším hledej ženu – Jan Čenský (foto: Falcon)

Třicetiletá Alex ve filmu neprožívá zrovna šťastné období s přítelem. A když potká staršího charizmatického Alberta, podlehne jeho šarmu. Okamžitě se zamiluje, ovšem brzy narazí na jeho tvrdou slupku. A v tu chvíli přicházejí na pomoc kamarádky a vymyslí na Alberta past, do které se postupně chytá… ovšem osud si občas se vztahy zahrává a přináší překvapení.

Tvůrci slibují osobitý situační humor i silné herecké obsazení. Kromě Hany Vagnerové, Betky Stankové, Terezy Rychlé, Zlaty Adamovské a Daniely Kolářové se ve filmu objeví také Marek Vašut, Marek Němec, Igor Orozovič, Jiří Vyorálek, Albert Čuba nebo Vladimír Polák.
Film se natáčel převážně v Ostravě. Diváci poznají například Komenského sady, ulici 30. dubna, zámeček v Dolních Vítkovicích nebo letiště v Mošnově.

Film vzniká v produkci Bio Illusion a do kin film uvede Falcon.

-red-
zdroj: N. Klevcová
foto/video: Bio Illusion, Falcon © 2022

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast