Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Nejočekávanější říjnové filmy (přehled a ukázky)

Náš říjnový výběr tentokrát obsahuje po dlouhých měsících poměrně slušnou nálož silných titulů, ať už jde o tuzemské snímky s významnými festivalovými ostruhami, tak i zahraniční špičkové zástupce programu z letošních áčkových festivalů. Projděte si přehled toho, na co tento měsíc upíráme pozornost.

Trojúhelník smutku (od 6. října)

Letošní hit karlovarského festivalu přináší další humornou sociální sondu od Rubena Östlunda. Příběh páru dvou zamilovaných influencerů, kteří se ocitnou na luxusní plavbě zaoceánské lodi, karikuje život boháčů a nabízí nespočet skvěle napsaných i zahraných postav, které vám rozhodně utkví v paměti, stejně jako tato komplexní a extrémně zábavná satira.

Il Boemo (od 20. října)

Letošní český nominant na Oscara vypráví o životě skladatele Josefa Myslivečka, který odešel do Itálie. Snímek s Vojtěchem Dykem je v italštině také natočen a kromě zajímavého obsazení nabízí i rozmáchlou výpravu a úžasné kostýmy. Vojtěch Dyk se foneticky naučil všechny svoje repliky v italštině, přestože tímto jazykem nevládne.

Běžná selhání (od 13. října)

Rumunská režisérka koprodukčního sci-fi dramatu Cristina Grosan si z letošních Benátek odvezla cenu za režii pro mladé tvůrce. V čele obsazení se skví Taťjana Medvecká. Film sleduje jeden den v životě tří výrazných žen. Přestože se vzájemně neznají, jejich cesty se v kritický moment střetnou…

Světlonoc (od 6. října)

Další festivalový úspěch, tentokrát pro slovenský film. Tereza Nvotová si z Locarna odvezla za mysteriózní příběh ze slovenských hor Zlatého leoparda. Třicátnice Šarlota se ve filmu vrací do rodné vesnice. Před mnoha lety odsud za nejasných okolností utekla. Její návrat v místních vzbuzuje podezření, po celou dobu ji považovali za mrtvou. Bojí se, že svým příchodem probudí čarodějnici, která podle legend straší v okolních lesích.

Princ Mamánek (od 27. října)

Srdeční a autorský projekt Jana Budaře vypráví o poněkud přestárlém princi, který bezpečí královského paláce a náruč pečující maminky vymění za nucený odchod na zkušenou do světa. Film u kterého se pobaví celá rodina vyniká hvězdným hereckým obsazením. Jan Budař si zahrál titulní roli, film napsal a režíroval a ještě k němu napsal hudbu.

Black Adam (od 20. října)

Velká studia letos v posledním půlroce s popcornovými blockbustery hodně šetří. Když se takový film objeví v kinech, diváci ho většinou vezmou útokem. Jestli to bude i případ Black Adama s tváří Dwayna Johnsona, to teprve uvidíme. Rozhodně se ale těšíme.

Válečnice (od 13. října)

Oscarová Viola Davis se představí jako generálka Nansici v příběhu podle skutečných událostí. Snímek Válečnice vypráví pozoruhodný příběh Agojie, ženských bojovnic, které v devatenáctém století chránily Dahomejské království v Africe se zdatností a odhodlaností, kterým se nikdo nedokázal vyrovnat. Generálka zde cvičí novou generaci rekrutek a připravuje je na střet s nepřítelem, který je odhodlaný zlikvidovat jejich životní a kulturní hodnoty.

Halloween končí (od 13. října)

Po 44 letech (prý) skončí věčný boj Michaela Myerse a Laurie Strodeové. Uvidíme, zda se Laurie v podání Jamie Lee Curtis konečně podaří obávané monstrum definitivně zlikvidovat. Minule jej nezničil ani oheň, tak už snad zbývá jen parní válec nebo výkonný lis. Uvidíme…

Ďáblova kořist (od 27. října)

A další horor dostaneme těsně před dušičkami. Sestra Ann je pětadvacetiletá dívka, která oddaně věří, že provádění exorcismu je jejím posláním. Je však v rozporu s tradicemi instituce: jeptišky nesmějí provádět exorcismy, pouze kněží. Během trýznivých setkání se sestra Ann ocitá tváří v tvář démonické síle.  Tehdy si plně uvědomí sílu zla i své vlastní překvapivé schopnosti.

Šoumen krokodýl (od 26. října)

Rodinná podívaná s Javierem Bardemem nabídne celé rodině zábavný příběh s písničkami. Krokodýl Lyle totiž nemluví, ale zpívá! Když se rodina Primmů přestěhuje do New Yorku, jejich syn Josh se snaží zvyknout si na novou školu i přátele. Vše se změní od okamžiku, kdy Josh objeví Lylea, který miluje koupele, kaviár a dobrou hudbu – v podkroví jejich nového domova.

Tři tisíce let touhy (od 6. října)

Hvězdně obsazená novinka George Millera je romantickým fantasy dramatem. Akademicky vzdělaná doktorka Alithea Binnie s tváří Tildy Swinton se v Istanbulu střetne s kouzelným džinem z lahve, kterého hraje Idris Elba. Výměnou za svou svobodu jí džin nabídne splnit tři přání. Neodolatelná nabídka má ale háček. Doktorka je zběhlá v mytologii a moc dobře ví, že s džinem není radno si zahrávat bez následků a že takto splněná přání se často zvrtnou a obrátí proti tomu, kdo po nich toužil.

Dobrý šéf (od 6. října)

Javier Bardem tento měsíc podruhé a tentokrát v komedii. V Dobrém šéfovi se divákům představí jako vřelý manažer, který je pravým opakem typických korporátních a neosobních ředitelů. Má rád svoje zaměstnance a rozhodne se bojovat o regionální cenu za nejlepší podnik. Ve chvíli, kdy do továrny přijde komise na udělování cen, začne se oproti očekávání veškerá snaha hroutit…

Websterovi ve filmu (od 13. října)

Animované příběhy Websterových znají dětští diváci už delší dobu. Populární postavičky se tentokrát vydaly na filmové plátno. Humorné i laskavé příběhy propletené nečekaným dobrodružstvím se v rodinném animovaném filmu věnují každodenním dětským radostem i trápením a ukazují, že nejpevnější síť je rodina. Film vyniká skvěle obsazeným českým dabingem.

Za vším hledej ženu (od 20. října)

Nová komedie Miloslava Šmídmajera na plátnech kin představí tři kamarádky a jejich tři osudy. Krásnou Alex, sympatickou Martu a svéhlavou Irenu. Tři naprosto jiné příběhy a jiný pohled na život. Přesto je mezi nimi to nejpevnější pouto, které nic nemůže přetrhnout. Ani muž…

Poslední střih (od 27. října)

Na francouzské zombie komedii Poslední střih asi něco bude, když zahajuje letošní festivalovou přehlídku Be2Can. Režíruje ji totiž nikdo menší než oscarový Michel Hazanavicius. Oscarový scenárista a režisér předkládá podle tvůrců jeden z nejinovativnějších, nejradostnějších a nejzábavnějších milostných dopisů filmu a filmařině, jaký kdy uvidíte.

PSH Nekonečný příběh (od 27. října)

Českou hudební legendu Peneři strýčka Homeboye neboli PSH zná v České republice snad každý. Jací jsou ale ve skutečnosti dnes už kluci na prahu středního věku Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik? Film, který zarezonoval na festivalu ve Varech i několika úspěšných předpremiérových projekcích, nyní konečně vstupuje do široké distribuce.

Adam Ondra: Posunout hranice (od 27. října)

Adam Ondra, největší lezecká ikona současnosti, dosahuje fenomenálních sportovních výkonů. Z nemluvného introverta se stala světová sportovní hvězda a z touhy lézt úkol vždy zvítězit. Skrze Adamův příběh a jeho tvrdou přípravu na olympiádu v Tokiu ve filmu sledujeme proměnu sportovního lezení a sportu obecně, vliv komerčních tlaků, médií a diváků toužících po show, ve kterou se lezecké závody mění. Ke konci filmu ocitáme na největší sportovní akci vůbec, na letních olympijských hrách.

-red-
video: Totalfilm Media, Aerofilms, Pilot Film, Bontonfilm, CinemArt, Forum Film CZ, Vertical Entertainment, Falcon © 2022

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast