Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ZEMŘELA AMERICKÁ HEREČKA SHANNEN DOHERTY. PROSLAVILA SE JAKO BRENDA ZE SERIÁLU BEVERLY HILLS 90210. BYLO JÍ 53 LET.

Princezna zakletá v čase 2 má akční trailer, do kin zamíří přesně za měsíc

Tvůrci očekávané originální české fantasy pohádky Princezna zakletá v čase 2 představili druhý, tentokrát akční trailer. Slibují také o poznání temnější příběh, kterému nechybí napínavá akce magie a meče. V pokračování úspěšné české pohádky zazáří kromě Elišky Křenkové také Natalia Germani, Marek Lambora a nově i Vojta Kotek. Bitva o vlastní duši mladé alchymistky vypukne v kinech už 17. listopadu. Podívejte se na video.

Amélie (Eliška Křenková), princezna Ellena (Natalia Germani) a princ Jan (Marek Lambora) cestují do kouzelného města jménem Ayra, aby s tamními alchymisty spojili síly. Temný alchymista Alazar chce získat vládu nad kouzelnými runami a díky tomu i moc nad veškerou magií. O osudu světa Oberon rozhodne monumentální bitva. Jak zazní v ukázce z úst moudrého Archivalda (Roman Zach): „Někdy je třeba se své moci vzdát a jindy je třeba ji použít.“ V příběhu však nepůjde jen o boj dobra se zlem, ale především o vnitřní boj mladé dospívající dívky, která musí volit mezi zakázanou magickou mocí, která každým dnem křiví její duši, a mezi láskou ke svým nejbližším.

Eliška Křenková a Vojtěch Kotek ve filmu Princezna zakletá v čase 2

Na filmová plátna se vrací jak hrdinové z prvního dílu včetně Martina Písaříka, Jana Révaie a Jakuba “Buby” Ouvína, tak přicházejí i nové tváře jako Vojta Kotek, Karel Dobrý, Petra Nesvačilová. Výraznou roli v příběhu Princezny zakleté v čase 2 dostane i hlavní záporná postava prvního dílu, čarodějnice Murien v podání Simony Háby Zmrzlé. „Chceme divákovi nabídnout silný a komplexní příběh provázaný s prvním dílem, ale i povídkovou knihou Princezna zakletá v čase: Povídky a svět, kterou jsme sepsali v loňském roce. Vytváříme propojené universum se všemi detaily a vlastními pravidly. I to Princeznu odlišuje od ostatních pohádek, které v Česku vznikají,“ líčí režisér Petr Kubík, který, na filmu pracoval společně s Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem.

První díl Princezny zakleté v čase v roce 2020 ukázal, že i v Česku se dá točit fantasy pohádka, filmový žánr, který v tuzemsku prakticky nevzniká. Snímek posbíral nadšené ohlasy domácích i zahraničních diváků. Na nějakou dobu se stal nejsledovanějším českým filmem na platformě Netflix a z Los Angeles si odnesl 6 cen včetně ocenění za nejlepší snímek.

Druhý díl překračuje hranici fantasy ještě více než první. Kromě výpravných soubojů zasazených na dechberoucí lokace, z nichž nejvýraznější je magického města Ayra, nabízí nejvíce digitálních triků v historii české kinematografie. Lze jich ve filmu počítat přes 700. Vedle QQ studia Ostrava, které má za sebou stovky pohádek a pořadů pro děti, se na speciálních efektech podílí i studio Paranormal, které přispívá unikátní technologií animované malby obličejů, dosud užívané jen v zahraničí.  „Vyrostli jsme na Harrym Potterovi a pořád čekáme dopis z Bradavic,” směje se scenárista Lukáš Daniel Pařík, který je i skladatelem původní hudby pro film. „Vždycky jsme chtěli vytvořit nový kouzelný svět, ze kterého ale ucítíme originalitu a české kořeny. Myslím, že se dá se říct, že druhý díl už je spíš fantasy s pohádkovými prvky. U první Princezny tomu bylo naopak,“ dodává.

Na premiéru filmu Princezna zakletá v čase 2 se mohou diváci těšit 17. listopadu.

-red-
zdroj: J. Totušek
foto/video/audio: Bohemia MP, Totalfilm Media © 2022

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast