Princezna zakletá v čase 2 má akční trailer, do kin zamíří přesně za měsíc

Tvůrci očekávané originální české fantasy pohádky Princezna zakletá v čase 2 představili druhý, tentokrát akční trailer. Slibují také o poznání temnější příběh, kterému nechybí napínavá akce magie a meče. V pokračování úspěšné české pohádky zazáří kromě Elišky Křenkové také Natalia Germani, Marek Lambora a nově i Vojta Kotek. Bitva o vlastní duši mladé alchymistky vypukne v kinech už 17. listopadu. Podívejte se na video.

Amélie (Eliška Křenková), princezna Ellena (Natalia Germani) a princ Jan (Marek Lambora) cestují do kouzelného města jménem Ayra, aby s tamními alchymisty spojili síly. Temný alchymista Alazar chce získat vládu nad kouzelnými runami a díky tomu i moc nad veškerou magií. O osudu světa Oberon rozhodne monumentální bitva. Jak zazní v ukázce z úst moudrého Archivalda (Roman Zach): „Někdy je třeba se své moci vzdát a jindy je třeba ji použít.“ V příběhu však nepůjde jen o boj dobra se zlem, ale především o vnitřní boj mladé dospívající dívky, která musí volit mezi zakázanou magickou mocí, která každým dnem křiví její duši, a mezi láskou ke svým nejbližším.

Eliška Křenková a Vojtěch Kotek ve filmu Princezna zakletá v čase 2

Na filmová plátna se vrací jak hrdinové z prvního dílu včetně Martina Písaříka, Jana Révaie a Jakuba “Buby” Ouvína, tak přicházejí i nové tváře jako Vojta Kotek, Karel Dobrý, Petra Nesvačilová. Výraznou roli v příběhu Princezny zakleté v čase 2 dostane i hlavní záporná postava prvního dílu, čarodějnice Murien v podání Simony Háby Zmrzlé. „Chceme divákovi nabídnout silný a komplexní příběh provázaný s prvním dílem, ale i povídkovou knihou Princezna zakletá v čase: Povídky a svět, kterou jsme sepsali v loňském roce. Vytváříme propojené universum se všemi detaily a vlastními pravidly. I to Princeznu odlišuje od ostatních pohádek, které v Česku vznikají,“ líčí režisér Petr Kubík, který, na filmu pracoval společně s Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem.

První díl Princezny zakleté v čase v roce 2020 ukázal, že i v Česku se dá točit fantasy pohádka, filmový žánr, který v tuzemsku prakticky nevzniká. Snímek posbíral nadšené ohlasy domácích i zahraničních diváků. Na nějakou dobu se stal nejsledovanějším českým filmem na platformě Netflix a z Los Angeles si odnesl 6 cen včetně ocenění za nejlepší snímek.

Druhý díl překračuje hranici fantasy ještě více než první. Kromě výpravných soubojů zasazených na dechberoucí lokace, z nichž nejvýraznější je magického města Ayra, nabízí nejvíce digitálních triků v historii české kinematografie. Lze jich ve filmu počítat přes 700. Vedle QQ studia Ostrava, které má za sebou stovky pohádek a pořadů pro děti, se na speciálních efektech podílí i studio Paranormal, které přispívá unikátní technologií animované malby obličejů, dosud užívané jen v zahraničí.  „Vyrostli jsme na Harrym Potterovi a pořád čekáme dopis z Bradavic,” směje se scenárista Lukáš Daniel Pařík, který je i skladatelem původní hudby pro film. „Vždycky jsme chtěli vytvořit nový kouzelný svět, ze kterého ale ucítíme originalitu a české kořeny. Myslím, že se dá se říct, že druhý díl už je spíš fantasy s pohádkovými prvky. U první Princezny tomu bylo naopak,“ dodává.

Na premiéru filmu Princezna zakletá v čase 2 se mohou diváci těšit 17. listopadu.

-red-
zdroj: J. Totušek
foto/video/audio: Bohemia MP, Totalfilm Media © 2022