Websterovi ve filmu: Pavoučí hrdiny dabuje česká herecká špička

Veselou a pohodovou podívanou bude v kinech od tohoto čtvrtka animovaný film pro celou rodinu s názvem Websterovi ve filmu. Snímek nabídne nejmenším divákům i jejich rodičům příběhy s aktuálními tématy – pomoc dospělým, nástrahy internetu, překonání strachu nebo hledání nových přátelství – a v nich zejména hravost, kvalitní animaci, ale také poučení. Dabing postaviček pavoučí rodinky Websterových navíc obstarali herci zvučných jmen jako Jiří Lábus, Ivana Korolová, Ivana Chýlková, Jaromír Dulava, Adam Mišík, Naďa Konvalinková či Daniel Krejčík. 

Snímek volně navazuje na oblíbený televizní seriál a obsahuje zbrusu nové pavoučí příběhy, má za sebou a zejména před sebou také festivalový život. Tvůrci snímku byli s filmem pozváni například na Zlín Film Festival, polské festivaly Nowe Horizonty a Kids Kino International Film Festival, slovenské Bienále animácie Bratislava, prestižní nizozemský Cinekid, rumunský Animest, německé festivaly Cottbus Film Festival Schlingel a v listopadu pojedou film uvést také na 39. ročník uznávaného Chicago Children’s Film Festivalu v USA.

Websterovi ve filmu (foto: Aerofilms)

Hlavní postava, pavoučí holčička Lili, je hodně zvídavá, a tak zažívá spoustu dobrodružství. Její rodina bydlí v síti nad výtahovou šachtou a kromě staršího bráchy Huga, starostlivé maminky a chápajícího tatínka s nimi žijí taky babička a dědeček. Ty oba namluvil herec Jiří Lábus. „U mě už je to taková tradice. Třeba maminku Marge v seriálu Simpsonovi dabuju přes třicet let a ve filmu Já, padouch jsem namluvil dokonce dvojčata,“ svěřil se oblíbený herec. „Dědeček je takový rozumbrada a babička je zase hrozně žravá a pořád někde usíná,“ doplnil Jiří Lábus charakteristiku svých postav.

Websterovi ve filmu (foto: Aerofilms)

Postava Lili má hlas dabérky, herečky a zpěvačky Ivany Korolové, kterou diváci znají například jako Lociku z pohádky Na vlásku, nebo z dětských filmů V hlavě či Trollové. „Lili je malá, strašně zvědavá pavoučice. Takže je jasné, že se jí občas stane nějaký průšvih. Vždycky je ale nablízku její rodina, brácha Hugo, máma s tátou a babička s dědou. Drží všichni pohromadě, a tak jsou to nakonec vždycky historky celé rodiny,“ potvrdila herečka podtitul filmu, který zní: Nejpevnější síť je tvoje rodina.

Huga, který je o něco starší a rozumnější, nadaboval tradiční představitel dalšího pavouka – Spidermana – Adam Mišík. „Hugo je takový ten hodný starší brácha, i když je sám trochu rocker a má za sebou spoustu divokých akcí. Je to ale kluk s dobrým srdcem a má rád svoji rodinu,“ vysvětlil herec a zpěvák.

Ve filmu se objeví také například hlas Daniela Krejčíka, který jej propůjčil postavě Rubiuse. Ten se online vydává za děvče a vyláká z Lili bratrovu kytaru. „Je to takový podvodník, který umí měnit hlasy, a vydává se na webu za holku,“ osvětlil herec s tím, že se mu líbí i poučný přesah filmu. Myslím si, že animáky by měly i vychovávat. Je to jedna z prvních věcí, se kterými se děti potkávají, a je super, že tenhle film respektuje dnešní trendy, že mluví o věcech, které je mohou opravdu potkat,“ dodal herec.

Stejně jako ostatní obdivuje hlavně práci animátorů na tomto snímku. „Ta animace je překrásná! Přicházíme do kontaktu s obrovským množstvím animovaných filmů a seriálů všude ze světa, ale ta česká a slovenská je té naší poetice tak blízko. Člověk úplně roztaje a vzpomene si na věci, na kterých vyrostl on sám,“ doplnil Krejčík.

Premiéru v českých kinech budou mít Websterovi ve filmu už ve čtvrtek 13. října 2022.

-red-
zdroj: G. Vágner
foto/video: Aerofilms, Fool Moon, 13ka, PFX © 2022