John Wick v traileru počtvrté láká na vražednou franšízu

Víc zbraní, mečů, nočních klubů i psů. To všechno má trailer ke čtvrtému pokračování úspěšné akční franšízy John Wick. Kdo by to byl v roce 2018 řekl, že se po letech ze skvěle natočené akční jednohubky stane fungující franšíza. V plánu je dokonce prequelový seriál a spin-off. Nejdřív ale v březnu 2023 přijde čtvrté kinopokračování jednoduše nazvané John Wick: Kapitola 4.

John Wick (Keanu Reeves) odhalí v pokračování populární série cestu, jak porazit Nejvyšší radu. Než se mu však podaří získat svobodu, musí Wick čelit novému nepříteli, který má mocné spojence po celém světě. Bude to o to těžší, že nová spojenectví mění staré přátele v nepřátele…

Ve čtyřce Wicka se Baba Yaga znovu setká se svým bývalým kolegou z Matrixu Laurencem Fishburnem. Kromě Iana McShanea se do filmu vrátí také Charon (Lance Reddick) a obsazení doplní Donnie Yen, Shamier Anderson, Bill Skarsgård, Rina Sawayama, Hiroyuki Sanada, Scott Adkins a Clancy Brown.

Přestože jsme na dobře natočené akční sekvence série John Wick víc než zvyklí, je fajn, že režisér série Chad Stahelski si v každém díle dává vždy záležet na tom, aby zvedl laťku o něco výš, co se týče choreografie. Režisér, kaskadéři a herci to vždycky rozjedou na 100 %, ale jak ukazuje trailer, franšíza nás bude i nadále překvapovat rozšiřováním vlastního vesmíru a zároveň tím, že Keanu Reeves prostě jen tak mimoděk při tom nakope zadek všem lidem na planetě.

Je nasnadě připomenout, že Stahelski byl dřív kaskadér, který pracoval jako dublér Reevese v trilogii Matrix, a jeho přesednutí na režisérskou židli ho vystřelilo mezi nejzajímavější režiséry současnosti. Proto mu byl také svěřen například reboot Highlandera.

John Wick: Kapitola 4 dorazí do kin 30. března 2023.

-red-
foto/video: Vertical Entertainment, Lionsgate © 2022