Nový Asterix mluví hlasem Michala Suchánka (trailer)

Po více než deseti letech se vracejí hraní Asterix a Obelix na plátna kin v pátém celovečerním snímku. Tentokrát se vydávají až do daleké Číny, kde dvojice nerozlučných Galů zachraňuje císařovnu i celou zemi v novém filmu s podtitulem Říše středu.

Nové herecké obsazení snímku si vyžádalo i nový český dabing. Tuzemští diváci tak poprvé jako Asterixe uslyší Michala Suchánka a jako Obelixe Michala Novotného. Jako Julius Caesar promluví Martin Stránský a jednu z nových hlavních rolí Popkornise nadaboval Jakub Kohák. V roli Titanixe uslyšíme známého filmového influencera Jakuba Neumanna (Toren).

Distributor filmu Bioscop navíc chystá ještě jedno větší překvapení, v české verzi se objeví jedna zajímavá neherecká osobnost. Zatím ji ale neprozradí.

Novinka se odehrává v roce 50 př. n. l. Proradný princ Deng Tsin Ruin právě nechal uvěznit čínskou císařovnu. Jeho jedinou touhou je ovládnutí říše. Princezna Sass-Yi prchá do Galie, kde požádá o pomoc udatné válečníky, Asterixe a Obelixe, kteří jsou díky svému kouzelnému lektvaru obdařeni nadlidskou silou.

Dva nerozluční hrdinové Asterix a Obelix se s princeznou vydávají na dobrodružnou výpravu za záchranou císařovny i celé Číny…

Asterix a Obelix: Říše středu (foto: Bioscop)

Režii pátého dobrodružství dvou nezdolných Galů dostal na starost Guillaume Canet, který se současně ujal i role Asterixe. Jeho nemotorného přítele Obelixe tentokrát ztvárnil Gilles Lellouche.

Do českých kin snímek dorazí 2. února. Distributorem je společnost Bioscop.

-red-
foto/video: Bioscop, Pathé © 2023