Víly z Inisherinu zdobí čerstvě devět oscarových nominací (video ze zákulisí)

Temná komedie zobrazující rozpad léta trvajícího přátelství mezi dvěma muži – tak by se krátce dala shrnout filmová novinka Víly z Inisherinu režiséra Martina McDonagha (Tři billboardy kousek za Ebbingem). Film, který do našich kin dorazí už ve čtvrtek 26. ledna zdobí 9 nominneací na Ceny Akademie® ve všech důležitých kategoriích. V následujícím videu se podíváme na úžasné irské lokace, kde snímek s Colinem Farrellem a Brendanem Gleesonem vznikal.

Snímek Víly z Inisherinu měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách a přítomné publikum ocenilo film patnáctiminutovým potleskem ve stoje. Film si pak loni na podzim z Benátek odvezl dvě ceny; režisér Martin McDonagh byl oceněn za nejlepší scénář a představitel hlavní role Colin Farrell se stal nejlepším hercem. O několik týdnů později film další ostruhy získal na festivalu v Torontu. 
Tvůrci mají na kontě také tři Zlaté glóby (Nejlepší komedie, scénář, mužský herecký výkon pro Collina Farrella.)

Příběh se odehrává na odlehlém ostrově západně od pobřeží Irska, kde sledujeme celoživotní přátele Pádraica (Colin Farrell) a Colma (Brendan Gleeson), kteří se ocitnou v nejednoduché situaci, když Colm nečekaně jejich přátelství ukončí. Zaskočený Pádraic, kterému pomáhá jeho sestra Siobhán (Kerry Condon) a mladík žijící na ostrově, Dominic (Barry Keoghan), usilují o obnovu přátelství a odmítají ne jako odpověď. Pádraicovy opakované snahy však jen posilují odhodlání bývalého přítele a když dá Colm zoufalé ultimátum, události rychle eskalují s šokujícími důsledky.

Recenzi přineseme v pátek 27. ledna

-red-
foto/video: Falcon, 20th Century Studios © 2023