Super Bowl 2023: Všechny trailery blockbusterů v češtině na jednom místě

Super Bowl, každoroční svátek amerického fotbalu, je po dramatickém vítězství Kansasu za námi. Přenosy finálových zápasů, které k televizním obrazovkám poutají oči milionů lidí, se vzhledem ke sledovanosti proslavily i exkluzivními reklamními přestávkami. Během nich pravidelně inzerují ty největší společnosti i filmová studia. I letos jsme se tak dočkali pořádné nálože nových trailerů. Flashe, nové Strážce galaxie, Transformers, Creeda nebo Indiana Jonese si s českými titulky či dabingem v tomto článku můžete skouknout na jednom místě. K dispozici je vám na YouTube také speciální Super Bowl playlist.

trailery-superbowl-2023

Flash 

Produkčně prokletá a mnohokrát odkládaná adaptace slavného komiksu, ve kterém hlavní hrdina přepisuje realitu a skáče mezi dimenzemi, poslouží jako restart celého filmového DC. Divákům představí nejen několik verzí Flashe, ale i Batmana a vrací do hry některé staré známé.

Indiana Jones a nástroj osudu

Návrat Indyho se v češtině měl jmenovat Disk, následně Volání a nakonec se poodhaluje pod novým názvem Nástroj osudu. Kromě padoucha s tváří Maddse Mikkelsena krátký spot znovu láká i na hrdinu omlazeného do dob původní trilogie. Ať film dopadne jakkoli, osmdesátiletý Harrison Ford je pořád frajer.

Strážci galaxie: Volume 3

Režisér James Gunn, nově jmenovaná hlava konkurenčního DC, se s Marvelem i svou milovanou partičkou vesmírných psanců loučí v závěru trilogie. Ukázka poodhaluje Starlordův vztah se staronovou Gamorou, mocného záporáka Adama Warlocka v povědomé póze a brnká na osudové struny. S hned několika postavami se máme ve trojce rozloučit, umíráčky k tomu všemu tedy zvoní jak na lesy.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

Hvězdně obsazená adaptace kultovní deskovky potvrzuje očekávání jako hravá fantasy, ve které by ale neměla být nouze o rozmáchlé bitvy, divné příšery, barevná kouzla ani hlášky.

 

Creed III

Jonathan Majors je na vrcholu kariéry, a ještě než kolektivně zatopí Avengerům, dá si v ringu po hubě s Adonisem Creedem. Kámoše z dětství a boxerské naděje kdysi rozdělil trest ve vězení, teď je ale čeká docela vyhrocené setkání. Nová ukázka se nese v hodně syrovém duchu a z obou ústředních protivníků jde velký respekt.

Vřískot 6

Čtyři přeživší Ghostfaceova vražedného řádění konečně dostanou spásný nápad opustit krví nasáklé městečko Woodsboro, aby hledali bezpečí v rušných ulicích New Yorku. Ve svědky narvané milionové metropoli budou přece před kuchajícími choutkami psychopatického magora v bezpečí, ne? Asi ne. I tak se ale změna prostředí zatím jeví jako vítané oživení celé série a kreativní reklamní kampaň je radost sledovat.

65

Kdo pořád cítí pachuť z ukončení trilogie Jurský svět, brzy si snad s Adamem Driverem spraví chuť. Sci-fi akčňák v novém spotu šetří slovy, ne ale atmosférou.

Super Mario Bros. ve filmu

Animovaná adaptace klasické kultovní videohry sází na hravou nedoslovnost, když si namísto klasické ukázky hraje s formátem osmdesátkové reklamy na hrdinovy instalatérské služby. Jen si zkuste otevřít webové stránky inzerované ve videu.

Air

Životopisná novinka prověřené dvojky Bena Afflecka a Matta Damona se zaměří na příběh Sonnyho Vaccara, sportovního manažera a obchodníka, bez kterého by Nike nebyl Nikem, jak ho dnes známe. Právě on totiž domluvil spolupráci s Michaelem Jordanem, ze které vzešly nejen legendární basketbalové tenisky, ale i zásadní kapitola do marketingových učebnic.

Rychle a zběsile 10

Nejnovější trable rodiny Vina Diesela se sice poodhalily už v pátek namísto původně plánovaného Superbowlu, přesto ale stojí za zmínku v tomhle seznamu. I na podesáté dovede vyskloňovat slovo “rodina” i několikrát během pár sekund, přijít s dalším osudovým záporákem úzce propleteným s minulostí postav i vymyslet nové adrenalinové skopičiny týkající se dopravních prostředků všeho druhu. A navrch láká na možný návrat zesnulého Paula Walkera.

Disney 100. výročí

Během Super Bowlu poutala společnost Walt Disney Company na oslavy svého 100. výročí (říjen 2023). Představila reklamní spot, který vzdává hold fanouškům a tvůrcům, a který zachycuje 100 let příběhů a inovací. D100 – Exkluzivní ukázka je plná ikonických scén z filmů, seriálů, divadelních představení, záběrů ze zábavních parků a fanoušků společnosti Disney a obsahuje inspirativní slova Walta Disneyho, která v nás probouzí společné vzpomínky a nostalgii, díky nimž má společnost Disney zvláštní místo v srdcích diváků po celém světě.

Transformers: Probuzení monster

Spot z nových Transformers byl pár hodin po zveřejnění studiem celosvětově stažen z internetu, nakonec byl ale znovu zveřejněn v poupravené podobě. Sedmý hraný celovečerák o tvárných robotech to v lehkém restartu zkouší bez Michaela Baye, dějově se vrací do devadesátých let a sází na retro design robotů bude novět vycházet z původních kreslených seriálů. Příběh o souboji prastarých plechových rivalů ostatně má z jednoho z nich i dějově vycházet. Krátká nová ukázka je možná spíš reklamou na Porsche než plnohodnotným trailerem, autíčkáře ale určitě potěší.

Martin Mažári a redakce, Totalfilm.cz
foto/video: Falcon, CinemArt, Vertical Entertainment, Forum Film © 2023