Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ČEKÁME VE ČTVRTEK VEČER: TRAILER FILMU PAST OD M. NIGHT SHYAMALANA S JOSHEM HARTNETTEM

Své hvězdy na Chodníku slávy letos odhalí ve Zlíně Jan Cina a Tereza Ramba

Chodník slávy před Velkým kinem  ve Zlíně ozdobí letos v rámci 63. ročníku Zlín Film Festivalu nové hvězdy. Ponesou jména Tereza Ramba a Jan Cina. Tradiční akce Zlín Film Festivalu a Kapky naděje se uskuteční v úterý 6. června. Tohoto ocenění se každý rok dostává osobnostem, které svoji filmovou kariéru zahájili v útlém věku a stali se z nich úspěšní představitelé herecké profese.

Tereza Ramba v právě natáčené komedii Franta mimozemšťan (2024)

Herečka Tereza Ramba se už návštěvy Zlín Film Festivalu nemůže dočkat. „Zlín mám moc ráda, dlouho jsem zde natáčela seriál pro Českou televizi Znamení koně, takže se těším na vzpomínky,“ uvedla herečka a doplnila, že odhalení hvězdy je pro ni velká pocta. „Škoda že si ji nemohu vzít domů, před baráček na chodník by se mi krásně hodila,“ dodala s nadsázkou Tereza.

„Tereza patří k nejobsazovanějším českým herečkám. Máme proto velkou radost, že si v nabitém programu našla čas a přijede do Zlína, řekla umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová a dodala, že před kamerou se Tereza dříve Voříšková objevila poprvé v roce 2006 v teenagerovské komedii Rafťáci. Tehdy jí bylo 16 let a od té doby natočila bezmála čtyřicet filmů a seriálů. Za hlavní ženskou roli ve filmu Vlastníci získala v roce 2020 Českého lva.

Herec Jan Cina se do Zlína na festival vrací už po několikáté. Zahrál si rolí princů v pohádkách Slíbená princezna, Kouzla králů nebo Čertí Brko a přiznal, že ho lákají i další pohádkové postavy jako skřítky, čaroděje, čerty a podobné potvůrky. „Poprvé jej diváci mohli vidět ve 14 letech v televizním filmu Únos domů, ve stejném roce potom ve snímku Zdeňka Tyce Smradi,“ připomněla Markéta Pášmová.

Jan Cina v seriálu Pustina (foto: HBO Europe)

Také Jan Cina neskrýval radost z hvězdy, kterou považuje za ocenění jeho dosavadního hereckého i lidského fungování. „Hvězda mi zároveň připomíná pozlátko hereckého světa a všeho kolem něj. Na chodníku bude taková padlá hvězda, která by mohla lítat ještě po obloze, ale díky upadnutí, si ji budu a budeme moci prohlédnout pěkně zblízka. Snad se hned neošlape…,“ doufá Jan Cina.

Odhalení hvězd na Chodníku slávy před zlínským Velkým kinem pro Kapku naděje se uskuteční v úterý 6. června v 16:00 hodin a je každoroční nedílnou součástí doprovodného programu festivalu.

Zlín Film Festival se letos uskuteční od 1. do 7. června 2023.

-red-
zdroj: K. Martykánová 
foto/video: Totalfilm Media, archiv, Fénix Film, V. Resler © 2023

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast