Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ČEKÁME VE ČTVRTEK VEČER: TRAILER FILMU PAST OD M. NIGHT SHYAMALANA S JOSHEM HARTNETTEM

V kinech od 27. dubna (přehled a ukázky)

Do kin dorazil ujetý finský John Wick v komediálním thrilleru Sisu a i když čelí drtivé přesile, má sám sílu celé armády. Romantická adaptace knižní teenagerovské novinky Krásná katastrofa přivádí na plátna dva největší protiklady – drsňáka z ringu a skeptickou studentku. Kanadské drama Falcon Lake vypráví příběh první lásky na pozadí mysteriózna. V nabídce kin je ještě rodinný animák Mia a já ve filmu a dokument Horečka o trojice mladých lidí, kteří hledají důstojnost, spravedlnost a respekt.

Sisu (Finsko, 2022)

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile.

Sisu
Akční / Válečný
Finsko, 2022, 91 min
Režie: Jalmari Helander
Scénář: Jalmari Helander
Kamera: Kjell Lagerroos
Hudba: Juri Seppä, Tuomas Wäinölä
Hrají: Jorma Tommila, Aksel Hennie, Jack Doolan, Mimosa Willamo, Onni Tommila, Arttu Kapulainen, Tatu Sinisalo, Vincent Willestrand


Krásná katastrofa (USA, 2023)

Abby (Virginia Gardner) věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox (Dylan Sprouse). Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje… On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem – nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu – když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.

Krásná katastrofa
Beautiful Disaster
Drama / Romantický
USA, 2023, 96 min
Režie: Roger Kumble
Předloha: Jamie McGuire (kniha)
Scénář: Roger Kumble
Kamera: Joshua Reis
Hudba: Sam Ewing
Hrají: Virginia Gardner, Dylan Sprouse, Brian Austin Green, Michael Cudlitz, Autumn Reeser, Rob Estes, Samuel Larsen, Libe Barer, Austin North, Akshay Kumar, Manal El-Feitury, Leart Dokle, Jack Hesketh


Falcon Lake (Kanada, 2022)

Stydlivý třináctiletý Bastien přijíždí s rodiči na letní dovolenou k jezeru Falcon Lake. V krajině, která je občas idylická a občas přízračná, potkává o tři roky starší dívku Chloé. Vzniká mezi nimi nerovnocenný vztah, který nejasně balancuje mezi romantikou a manipulací. Na břehu jezera, které je opředeno duchařskými legendami, prožívá Bastien prázdniny, které nenápadně změní všechno, co znal. Kluk přestává být klukem, hra přestává být hrou. Dětství se mění v jeden z mnoha přízraků. Debut známé quebecké herečky Charlotte Le Bon je stylovou delikatesou, která v sobě obratně spojuje romantickou komedii o dospívání a mysteriózní drama o místě, na kterém se z lidí stávají duchové.

Falcon Lake
Drama
Kanada, 2022, 100 min
Režie: Charlotte Le Bon
Předloha: Bastien Vivès (komiks)
Scénář: Charlotte Le Bon
Kamera: Kristof Brandl
Hudba: Shida Shahabi
Hrají: Monia Chokri, Jeff Roop, Karine Gonthier-Hyndman, Joseph Engel, Anthony Therrien, Sara Montpetit, Pierre-Luc Lafontaine, Arthur Igual


Mia a já ve filmu (Německo, Austrálie, 2022)

Mia jede na léto k dědečkovi, kde chce zapomenout na ztrátu rodičů. Svou kouzelnou knihu si samozřejmě vzala s sebou. Její magický náramek a zároveň portál do knihy se jednoho dne rozzáří a Mia je povolána do magického světa fantazie, elfů a jednorožců, do Centopie. Miu, její dávné i nové přátele a celý kouzelný barevný svět Centopie čeká dobrodružství, jako nikdy před tím. Na jednom vzdáleném ostrově se totiž objevil zlovolný Toxor, zloduch v podobě ropuchy, který znamená nebezpečí pro vše dobré. Veselé okřídlené elfy proměňuje v armádu šedivých bezduchých otroků a s jejich pomocí chce celou Centopii ovládnout a vše hezké navždy zničit. Mia musí najít tři kouzelné kameny a také jedinečného bouřkového jednorožce, aby měla šanci Toxora zastavit a ve velké bitvě o osud Centopie porazit. Na své odvážné misi odhalí také legendu dávného hrdiny Centopie a jedno obrovské rodinné tajemství.

Mia a já ve filmu
Mia and Me – Das Geheimnis von Centopia
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný
Německo / Austrálie / Belgie / Indie, 2022, 85 min
Režie: Adam Gunn, Matthias Temmermans
Scénář: Fin Edquist, Gerhard Hahn, Tess Meyer
Kamera: Herman Wolfs
Hudba: Christoph Zirngibl
Hrají: Bettina Kenney, Margot Nuccetelli, James Dyke


Horečka (Německo, 2022)

Trojice mladých lidí, kteří hledají důstojnost, spravedlnost a respekt. Přežili obchod s lidmi a chtějí získat zpět lidskou důstojnost, kterou jim vzali. Budou vyprávět svůj příběh a budou jej vyprávět přímo nám. Budeme je sledovat až k samé podstatě? K počátku toho, co z nás především činí lidské bytosti.

Horečka
Voices from the Fire
Dokumentární
Německo, 2022, 100 min
Režie: Helen Simon
Scénář: Helen Simon
Kamera: Carla Muresan
Hudba: Monika Omerzu Midriaková
Produkce: David Lindner Leporda
Střih: Nina Ergang

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast