Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚMRTÍ: Zemřela herečka Hana Brejchová, která se proslavila rolí ve filmu Lásky jedné plavovlásky Miloše Formana. Bylo jí 77 let. Ukázka z filmu zde.

Warneři dnes slaví 100 let od založení studia (video)

Warner Bros. je známé jako jedno z největších studií na světě a právě dnes 4. dubna 2023 slaví stoleté výročí. Jméno bratrů Warnerových je synonymem pro zábavu už deset dekád a jeho počátky sahají ke čtyřem bratrům, kteří ho v roce 1923 založili. K tomuto výročí vyšlo několik zajímavých střihových videí, na které se můžete nyní podívat s českými titulky. Studio také oznámilo mnoho akcí spojených se stoletým výročím. Většina se jich ale bude konat v rámci Spojených států.

Společnost Warner Bros. byla založena Albertem, Samem, Harrym a Jackem Warnerovými a zaregistrována 4. dubna 1923. Po celý letošní rok plánuje studio oslavovat svoje výročí a zejména nabízet divákům návraty ke svým klasickým filmovým hitům. To bude probíhat zejména v Americe a vybraných evropských zemích.

Mezi světové hity společnosti patří série o Harrym Potterovi, Pánovi prstenů, Hobitovi, Matrix, komiksové adaptace ze světa DC, Dannyho parťáci, hororová série TO nebo televizní seriály jako Přátelé či Teorie velkého třesku. V portfoliu se nachází i filmy Christophera Nolana ale i klasické filmy jako Čaroděj ze země Oz, Karlík a továrna na čokoládu nebo Řidič slečny Daisy.

V poslední době se skupina Warner Bros. Discovery potýká s finančními i obsahovými problémy, které se (mnohdy metodou pokus – omyl) snaží vyřešit ředitel David Zaslav. Warneři nyní například chystají společně s DC restart celého filmového komiksového univerza pod taktovkou režiséra Jamese Gunna.

Do historie této společnosti nás brzy na HBO Max uvede nový třídílný dokument. Programové maratony a speciální epizody některých seriálů se objeví napříč domácími i mezinárodními sítěmi společnosti. Společnost Warner Bros. Home Entertainment vydá řadu filmových a televizních pořadů na digitálních a domácích nosičích.

Mezi živé akce spojené se stým výročím patří série koncertů při svíčkách, které se budou konat v různých městech, dubnový festival klasických filmů TCM v Los Angeles, limitované promítání titulů WB v kinech a další.

Studio k výročí nechalo vyrobit nové hračky, oblečení a sběratelské předměty. K dispozici budou také předměty zobrazující vývoj loga WB, které ukážou, jak se zlatý štít měnil v průběhu jednoho století. Série Mashup také ukáže vývoj designu postaviček v průběhu let, zejména Looney Tunes, kteří studio provázeli dlouhé dekády.

Looney Tunes (foto: archiv)

Sběratelé Blu-ray a DVD se mohou těšit na zbrusu nové edice klasických filmů společnosti Warner Bros i řadu nových kolekcí, které budou teprve oznámeny. V Česku vydává obsah Warner Bros. společnost Magic Box, v jejímž katalogu se nachází jak novinková tak klasická díla z portfolia studia.

K nejočekávanějším filmům letoška v produkci Warner Bros. patří komiksové adaptace Flashe či Blue Beetla. V Česku distribuuje obsah studia společnost Vertical Entertainment.

-red-
TM & © 2022 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. ALL RIGHTS RESERVED.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast