Film o filmu: Ben Affleck a Robert Rodriguez o své hitchcockovské novince Hypnotik

Ben Affleck vstupuje na plátna pod režijním a scenáristickým vedením Roberta Rodrigueze v podvratném thrilleru Hypnotik. Podívejte se na náš nový film o filmu, ve kterém tvůrci rozebírají hitchcockovské kořeny námětu i mnohá překvapení, která na diváka čekají.

Námět se zrodil už v roce 2002, když jsem znovuobjevil Hitchockovo Vertigo. Chtěl jsem natočit film v podobném stylu, protože i díky němu jsem se kdysi rozhodl stát režisérem,” vypráví provokatér a Tarantinův kámoš Robert Rodriguez, který se proslavil díky nekompromisním a výrazným akčňákům, jako Mariachi, Desperado, Od soumraku do úsvitu a Sin City, ve kterých krev tekla proudem a předváděly se velké věci za poměrně skromné peníze.

Pak si na chvíli odskočil do televize, kde pro Disney natočil několik epizod seriálového Boby Fetta, teď se ale vrací s thrillerem o detektivovi Danielu Rourkovi. Ten pomalu ztrácí příčetnost při zoufalém pátrání po ztracené dceři, o kterou přišel doslova během jediného okamžiku, vyšetřování ho ale nakonec přivede na stopu záhadného muže s hypnotickými schopnostmi.

Kamery Hypnotika se ale rozeběhly až v roce 2021 v lockdowny umrtveném texaském Austinu. Jde tedy trochu o režisérův vymodlený projekt. Sám ho popisuje jako Hitchcocka na steroidech a jako jeden z nejlepších příběhů, na kterých pracoval. Jak je tomu v jeho filmografii už zvykem, i z Hypnotiku se nakonec stal tak trochu rodinný podnik. Jména jeho dětí v titulcích najdete u produkce, scénáře, střihu, hudby nebo storyboardů.

Jestli si chcete nechat pořádně zamotat hlavu nejistotou, co ještě je realita, Hypnotik právě vstupuje do našich kin.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
fotov/video: Totalfilm Media, Vertical Entertainment © 2023