V kinech od 4. května (přehled a ukázky)

Do kin právě vtrhlo třetí a rozlučkové pokračování Strážců galaxie, tentokrát má očekávaný podtitul Volume 3. Skvělá norská komedie Bombastický Johan vypráví o životě maloměstského samotáře s citem pro dynamit, který se dostává do neustálého konfliktu s venkovskou komunitou. A nakonec je tu francouzský rodinný film pro milovníky svéhlavých chlupáčů Život kotěte.

Strážci galaxie: Volume 3 (USA, 2023)

Ve snímku Strážci galaxie: Volume 3 od Marvel Studios se oblíbená parta vesmírných ztroskotanců zabydluje na Kdovíkde. Jejich spokojený život však brzy naruší ozvěny Rocketovy bouřlivé minulosti. Peter Quill, který se stále trápí ztrátou milované Gamory, musí vypravit svůj tým na nebezpečnou misi s cílem zachránit Rocketův život, přičemž nezdar v této misi může znamenat konec Strážců tak, jak je známe.

Strážci galaxie: Volume 3
Guardians of the Galaxy Vol. 3
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2023, 150 min
Režie: James Gunn
Předloha: Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)
Scénář: James Gunn
Kamera: Henry Braham
Hudba: John Murphy
Hrají: Chris Pratt, Dave Bautista, Pom Klementieff, Bradley Cooper, Elizabeth Debicki, Zoe Saldana, Sean Gunn, Karen Gillan, Will Poulter, Vin Diesel, Sylvester Stallone, Chukwudi Iwuji, Daniela Melchior, Michael Rosenbaum, Maria Bakalova, Nico Santos, Sarah Alami, Stephen Blackehart, Linda Cardellini, Giovannie Cruz, Dane DiLiegro, Nathan Fillion, Mikaela Hoover, John William Wright, Michael Rooker, Judy Greer, Jennifer Holland, Seth Green, Ving Rhames, Asim Chaudhry, Tara Strong, Andrew Bachelor


Bombastický Johan (Norsko, 2022)

bombasticky-johan-plakat

Výbušná komedie o životě Johana, maloměstského samotáře s citem pro dynamit, který se dostává do neustálého konfliktu s venkovskou komunitou. Johan, který v mládí osiřel, je vychováván svou tetou a strýcem a po celý život se snaží najít své místo ve společnosti a vyrovnat se s celoživotní neopětovanou láskou k dívce ze sousedství, kterou během svého mládí málem rozmetal na kusy.

Bombastický Johan
Alle hater Johan
Komedie
Norsko, 2022, 93 min
Režie: Hallvar Witzø
Scénář: Erlend Loe
Kamera: Karl Erik Brøndbo
Hudba: Jørund Fluge Samuelsen
Hrají: Pål Sverre Hagen, Ingrid Bolsø Berdal, Hermann Sabado, Jon Brungot, Jenny Hilmo Teig, Ine F. Jansen, Paul-Ottar Haga, John F. Brungot, Trond-Ove Skrødal, Ingunn Beate Øyen, Vee Vimolmal, Raymond Balstad, Tore Berntzen Granås, Vetle Røsten Granås, Sofie Sivertsen Hernes, Jonas Ledang, Adrian Leknes, Marianne Meløy, Bjørn Myrene, Gabija Petruskaite, Terje Ranes, Live Ovedie Langklopp Svenning, Styrker Nørkov Torstensen, Helge Witzø


Život kotěte (Francie, 2023)

Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka na venkově zažijí, změní jejich život. Na venkově Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Je ideálním parťákem, zvídavým, trpělivým, nesoudícím a především hravým.

Život kotěte
Mon chat et moi, la grande aventure de Rroû
Drama / Rodinný
Francie, 2023, 83 min
Režie: Guillaume Maidatchevsky
Předloha: Maurice Genevoix (kniha)
Scénář: Guillaume Maidatchevsky
Hudba: Julien Jaouen
Hrají: Corinne Masiero, Capucine Sainson-Fabresse