Jak se dabují paralelní světy? Ve studiu s hlasy Gwen a Milese (video)

Za posledních dvacet let se už počtvrté dočkáváme druhého dílu filmového Spider-Mana. Domovské studio Sony, které k milované postavě po tuhle dobu drží práva, okolo jeho adaptací po konci trilogie Sama Raimiho dlouho tápalo, nakonec ale svébytný směr našlo nečekaně ve světě animace. Paralelní světy před pěti lety všem vytřely zrak, ohromily diváky i oscarovou akademii svou neobvyklou animací a hlavně konečně našly originální pojetí, se kterým si Sony po boku hrané verze Toma Hollanda může hrát. Že sequely na sebe nenechají dlouho čekat bylo jasné, a teď konečně do kin vstupuje dvojka s podtitulem Napříč paralelními světy. Do dabingových studií tak znovu zasedli herci, kteří hlavním hrdinům už tehdy propůjčili svůj hlas. Mrkněte s námi do zákulisí.

Stejně jako v případě jedničky Miles Morales v češtině hláškuje prostřednictvím herce a moderátora Ondřeje Havla, který tak zaskakuje za originálního dabéra Shameika Moora. Ať už jeho crush Gwen Stacy dělá stojky, metá sítě nebo flirtuje s jiným Spider-Manem, uslyšíte od ní v našich kinech hlas zpěvačky a herečky Bereniky Kohoutové. Roli si půjčila od herečky Hailee Steinfeld, kterou fandové Marvelu znají ze seriálového Hawkeye jako novopečenou kandidátku do Avengers.

S oběma jsme si popovídali o tom, jakým směrem se sequel milované jedničky vydal, o tradičních marvelovských tajnostech, nebo i o tom, jak vypadá nejšílenější paralelní svět a jestli je to ten, kde radioaktivní člověk kousl pavouka.

Miles je ve dvojce na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu. Když se znovu s Gwen potká, vydává se na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Když se ale mezi nimi objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím, Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc. Jak se film i dabing vyvedly se dozvíte už 1. června.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Falcon, Totalfilm Media, Sony © 2023