Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

V červnu vstoupí do kin rodinný akční animák Suprákovi, soutěžit bude na Zlín Film Festivalu

Na Den dětí se v předpremiérách představí norský rodinný film Suprákovi. Akční animák o neohrožené jedenáctileté dívce bude zároveň představen na 63. Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež, kde bude soutěžit s dalšími celovečerními filmy pro děti do 10 let.  V české verzi ho nadabovala známá dětská pohádková herečka Valentýna Bečková. Severský titul o počítačové nadšenkyni Hedvice vstupuje do široké kinodistribuce pod hlavičkou distributora DonArt Production 8. června.

Jedenáctileté herní nadšenkyni Hedvice se obrátí život vzhůru nohama, když je nucena nahradit svého otce a stát se superhrdinkou ve městě, kde společně žijí. Hedvika však není předurčena kráčet v jeho šlépějích – je krátkozraká a nešikovná. Otec si brzy uvědomí, že se v tréninku na nového superhrdinu musí soustředit na svého atletického synovce Adriana. Smutná a zklamaná dívka navštíví svou babičku. Společně s ní se snaží, přes všechny nástrahy, naplnit rodinný odkaz. Podaří se Hedvice stát se novou superhrdinkou?

Valentýna Bečková (foto: Totalfilm Media)

Hlavní hrdinku Hedviku dabuje známá dětská herečka Valentýnka Bečková, známá například z pohádky Tajemství staré bambitky 2. Pro Valentýnku byla tohle první zkušenost s dabováním. A jakou by ona chtěla mít superschopnost? „Já myslím, že mít superschopnost je nereálné, ale kdybych já si mohla vybrat, tak bych chtěla asi létat.“  A má něco společného se svou postavou, třeba hraní počítačových her, které Hedvice tak jde? „Já nehraji moc počítačové hry, ale když jedeme někam dlouho, tak tam mám pár her na tabletu,“ říká.

„Já pohádky ráda a sleduju je víc než filmy.  A tak zvu všechny rodiče a děti, aby se šli podívat na Suprákovi,“ dodává herečka. Video ze zákulisí dabingu s Valentýnou Bečkovou přineseme 3. června.

Snímek zamíří do českých kin 8. června, na Zlín Film Festivalu bude k vidění, 2., 3. a 6. června.

-red-
zdroj: Z. Janáková
foto/video: DonArt, Totalfilm Media © 2023

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast