Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Do Varů přijede Russell Crowe, Johnny Depp hraje v nové znělce

Letošní první karlovarská festivalová hvězda není takovým překvapením, jakým obvykle oznámené jméno je. To, že přijede Russell Crowe uniklo do médií už před dvěma týdny. Nyní organizátoři festivalu potvrzují jméno oficiálně. Oscarový herec si na 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Oceňovaný herec se zároveň karlovarskému publiku představí jako hudebník. Na zahajovacím koncertu 30. června vystoupí se svou kapelou Indoor Garden Party. 

Russell Crowe (foto: archiv)

Russell Crowe, který patří mezi nejrespektovanější herecké osobnosti světové kinematografie současnosti, pochází z novozélandského Wellingtonu, od dětství však žije v Austrálii. Hereckou kariéru započal již v šesti letech účinkováním v televizi a divadle.

V roce 1995 se poprvé představuje v americkém snímku, westernu Sama Raimiho Rychlejší než smrt, uznání kritiky a přízeň širokého publika získává krátce na to za mimořádný výkon v roli policisty Buda Whitea v oscarovém snímku L. A. – Přísně tajné. Za film Insider: Muž, který věděl příliš mnoho je poprvé nominován na cenu americké Akademie Oscar a také na Zlatý Glóbus. Celosvětovým hitem se stalo historické drama Ridleyho Scotta Gladiátor. Za ztvárnění římského generála Maxima si odnesl Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Následující rok získává svou třetí oscarovou nominaci, první Zlatý Glóbus a cenu BAFTA pro nejlepšího herce za roli psychicky nemocného geniálního matematika Johna Nashe ve filmu Rona Howarda Čistá duše. Gladiátorem, oceněným celkem pěti Oscary, započala jeho dlouholetá spolupráce s renomovaným režisérem Ridleym Scottem, s nímž natočil filmy Dobrý ročník, Americký gangster, Labyrint lží nebo Robin Hood.

Gladiátor (2000) foto: Universal

Za hlavní roli v sedmidílné sérii o zakladateli Fox News Rogeru Ailesovi Nejsilnější hlas získává další Zlatý Glóbus. Jeho režijní debut Cesta naděje obdržel výroční cenu Australské filmové akademie pro nejlepší film. V roce 2022 se opět staví za i před kameru, aby režíroval a vytvořil hlavní roli v thrilleru Poker Face. V současné době je v celosvětové distribuci hororový thriller Papežův vymítač.

Karlovarský festival uvede při příležitosti ocenění Russella Crowea historický dobrodružný snímek Petera Weira Master a Commander: Odvrácená strana světa, od jehož vzniku uplyne letos 20 let. Film byl oceněn 2 Oscary a získal celkem 10 oscarových nominací, Russell Crowe byl za úlohu kapitána Aubreyho nominován na Zlatý Glóbus.

Nová znělka s Johnnym Deppem

Novou znělku, která bude premiérově uvedena na slavnostním zahájení 57. ročníku MFF Karlovy Vary, natočil herec Johnny Depp. Originální znělky se snaží jedinečným způsobem připomínat oceněné osobnosti a hosty uplynulých ročníků karlovarského festivalu. Americký herec, producent a hudebník Johnny Depp, držitel tří oscarových nominací, Zlatého glóbu a nespočtu dalších cen, byl hostem 55. ročníku karlovarského festivalu v roce 2021.

Osobně zde představil dva své producentské počiny: dokument Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem (2020) a drama Minamata (2020), v němž navíc ztvárnil hlavní roli. Jeho návštěvu provázel obrovský zájem diváků a fanoušků.

Koncept festivalových znělek s významnými osobnostmi světové kinematografie vznikl před 15 lety, tvůrci mikropříběhů odkazujících na propojení s karlovarským festivalem, jsou režiséři Ivan Zachariáš a Martin Krejčí. Johnny Depp je již osmnáctou osobností, která natočila znělku speciálně pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Jejím režisérem je uznávaný reklamní a filmový režisér Ivan Zachariáš.

-red-
zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary © 2023
foto/video: Totalfilm Media © 2023

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast