Melíšková a Roden se spolu objeví v koprodukci Dům v lukách (natáčení)

V polovině května začalo natáčení nového filmu Dům v lukách režisérky Terezy Kotyk. Jde o rakousko-český koprodukční snímek, který se téměř celý natáčí na jižní Moravě. Ve filmu se objeví Klára Melíšková, Karel Roden, Elizaveta Maximová nebo syn Vladimíra Dlouhého Jiří Dlouhý či dcera Kláry Melíškové Antonie Hlavicová. Do kin by měl snímek dorazit v roce 2024.

Dům v Lukách – Roden, Hlavicová, Maximová, Dlouhý

Když se Hana, mladá chovatelka vlků z Vídně, vydá po stopách uprchlého vlka přes hranice do České republiky, nečekaně se vrací na místo, jehož tabuizovaná minulost stále traumaticky zasahuje její generaci. Tady, ve starém domě v lukách své rakouské babičky Viktorie, se setkává se svou matkou Miriam a ocitá se takříkajíc mezi “vlky”, kteří v roce 1945 vyhnali její rodinu ze smečky. Dokáží Hana a Miriam tento osudový kruh přerušit? Příběh o odvaze žen napříč generacemi a hranicemi vychází ze životního příběhu režisérky Terezy Kotyk.

Tereza Kotyk je rakouská režisérka s českými kořeny. Její maminka emigrovala z Československa do Vídně v 70. letech. Režisérka, která se narodila v Praze, vyšla při tvorbě scénáře z rodinného příběhu a stejně jako její hrdinka Hana hledá své české kořeny.

Filmaři natáčí většinu filmu v Čechách, nyní na několik týdnů obsadili místa v obcích Jaroslavice u Znojma, Zbraslav na Moravě, Moravský kras, dalšími natáčecími místy jsou také bývalý hraniční přechod Hatě, Rudické propadání či Ernstbrunn a Vídeň v Rakousku. Za zmínku stojí fakt, že zámek v Jaroslavicích si režisérka vybrala jako filmový velký dům, který představuje mimo jiné hostinec a statek její babičky.

Dům v lukách – Klára Melíšková

„Mám velkou radost, že s Terezou Kotyk společně pracujeme i na jejím druhém filmu. Na rozdíl od Doma je tady (Home is Here) je Dům v lukách skoro celý natáčený u nás v České republice, s českými herci, které jsme si pro dané role vysnili. Je to tedy splněný sen a na film se už teď moc těším,“ svěřila se producentka snímku Karla Stojáková.

V dalších rolích diváci uvidí jména jako Magdalena Borová, Pavla Beretová, Dana Pešková nebo Přemysl Bureš či Michal Isteník.

Premiéra filmu v kinech je prozatím plánována na první polovinu roku 2024.

-red-
foto: Axman Production, PlanC Filmproduktion © 2023