Superhrdinský animák o jedenáctileté gamerce soutěží ve Zlíně, podívejte se do dabingu (video)

Nový animák norského režiséra Rasmuse A. Sivertsena již za pár dní vstoupí do kin, ještě předtím ale zabojuje o prestižní cenu na festivalu ve Zlíně. Při té příležitosti jsme nahlédli do zákulisí jeho českého dabingu s populární dětskou herečkou.

Jedenáctileté herní nadšenkyni Hedvice se obrátí život vzhůru nohama, když je nucena nahradit svého otce a stát se superhrdinkou ve městě, kde společně žijí. Hedvika však není předurčena kráčet v jeho šlépějích – je krátkozraká a nešikovná. Otec si brzy uvědomí, že se v tréninku na nového superhrdinu musí soustředit na svého atletického synovce Adriana. Smutná a zklamaná dívka navštíví svou babičku. Společně s ní se snaží, přes všechny nástrahy, naplnit rodinný odkaz. Podaří se Hedvice stát se novou superhrdinkou?

Nový akční animák z Norska se již dětským divákům představil v únoru na festivalu v Berlinale, v Česku ale debutuje nyní na 63. Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně, kde soutěží o Zlatý střevíček v soutěži filmů pro děti do 10 let.

Suprákovi na Zlín Film Festivalu:
PÁ 10:00, Golden Apple Cinema 1
ÚT 8:20, Aula

V české verzi hlavní hrdinku nadabovala devítiletá herečka Valentýna Bečková, která se objevila jako princezna v Tajemství staré bambitky 2 nebo komediích jako Přání Ježíškovi a Příliš osobní známost. Podle svých slov chce být režisérkou a moderátorkou v rádiu, práce v dabingovém studiu jí tedy udělala radost.

Severský titul o počítačové nadšenkyni po festivalu vstoupí i do běžných kin pod hlavičkou distributora DonArt Production 8. června.

-red-
foto/video DonArt Film © 2023