“Provázala naše schopnosti!” Nový trailer holčičí týmovky Marvels je tu

Carol Danvers (Brie Larson), známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khan (Iman Vellani), alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeau (Teyonah Parris), z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír. Mrkněte na dabovaný a titulkovaný trailer.

Ukázka vychází v době, kdy na Disney+ vrcholí seriál Tajná invaze s Nickem Furym (Samuel L. Jackson) v hlavní roli. Pokud nejde o Skrulla v přestrojení, můžeme tušit, že někdejší ředitel S.H.I.E.L.D.u svůj boj na obrazovkách Disney+ nejen že přežije, ale taky předtím, než se hrdinkám vydá na pomoc, hodí kapku do gala. Lze taky čekat, že středeční epizoda seriálu se s listopadovým filmem dějově přímo prováže. Pro plné chápání filmu a seznámení s Carolinými novými parťačkami je určitě potřeba znát i seriály WandaVision a Ms. Marvel.

Je na místě poznamenat, že hit by Marvel Studios a Disney potřebovali jako sůl. Čtvrtý Thor, druhý Black Panther i třetí Ant-Man zůstali tržebně za očekáváními, snad ještě zásadnější problém ale pro tvůrce může být fanouškovská nespokojenost spojená se zhoršující se kvalitou triků i scénářů. MCU tak podle mnohých aktuálně oproti filmům do Avengers: Endgame silně zaostává.

Uvidíme, jestli se situaci podaří zlomit zrovna Captain Marvel, přestože zrovna ta po svých předchozích projektech nasbírala slušnou řádku hejtrů. Povedený komiksový biják by si každopádně určitě nepřáli jen producenti, ale my všichni. Moudřejší cestou z kina budeme od 9. listopadu.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Disney, Disney+, Marvel Studios, Falcon © 2023