Och, Mucha a Lintimer: Kdo jsou Architekti festivalu? Nový dokument na KVIFF.TV

57. ročník MFF Karlovy Vary míří do sobotního finále a KVIFF.TV nyní zveřejňuje dokument režisérů Milana Kuchynky a Jakuba Juráska o třech zásadních lidech, kteří celý rok karlovarský filmový svátek připravují. Jsou jimi výkonný ředitel Kryštof Mucha, umělecký ředitel Karel Och a vedoucí produkce Petr Lintimer.

Jsou spolu více než dvacet let. Každý z nich má na karlovarském festivalu nezastupitelnou funkci. Stojí v čele týmu lidí, kteří celý rok pracují na tom, aby diváci mohli být deset dní spokojeni. Jak začala jejich festivalová cesta? Jak pokračovala? A jak vzniklo jejich vzájemné propojení? Film zachycuje hlavní trojici vedení festivalu v uvolněné atmosféře cestou do Karlových Varů, zazní tam řada veselých historek a poodkryje se zákulisí organizace festivalu.

Kryštof Mucha, Karel Och a Petr Lintimer

Na KVIFF.TV najdete i další osobnosti v sérii pořadů Legendy KVIFFu. Pořad představující osobnosti, které jsou neodmyslitelně spojené s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary. Ať se již jedná o ty, které stojí za jeho vznikem a existencí, či o ty, kteří se svou návštěvou navždy otiskli do festivalové historie: Jiří Bartoška, Eva Zaoralová, Marek Eben, John Malkovich, Michael Douglas, Robert Redford, Uma Thurman, Julianne Moore…

-red-
foto/video: KVIFF TV, Film Servis Festival Karlovy Vary