“Něco se blíží, něco temného…” Mrkněte s námi do dabingu Ahsoky (video)

Po velebeném Andorovi, který na obrazovkách Disney+ rozehrál dospělé politické drama, se předaleká galaxie vrací ke kořenům… tedy k Síle, světelným mečům a boji proti Impériu. Očekávaná Ahsoka má za sebou první zahraniční premiéry, a úvodní dva díly diváky a novináře nadchly natolik, že se studio rozhodlo pustit je ven o den dříve. Než se do nich pustíte, můžete s námi nakouknout pod pokličku její české lokalizace.

Padawanka Anakina Skywalkera se nám poprvé představila v roce 2008 v animovaném seriálu Klonové války, kdy u jejího zrodu stál samotný George Lucas. Od té doby ale pod rukama televizního tvůrce Davea Filloniho ušla dlouhou cestu, kdy se z otravné puberťačky a nepříliš zajímavé postavy stala jednou z nejoblíbenějších a nejplnokrevnějších hrdinek ságy. Přes animované Povstalce, kde se jako přeživší Rozkazu 66 objevila jako jeden ze zakládajících členů Aliance bojující proti Impériu, to tak nakonec dotáhla až do hraného Vzestupu Skywalkera… byť tedy jen jako hlasové cameo mezi Jedii promlouvající k Rey během jejího posledního souboje.

Už tou dobou se o možnost zahrát si Ahsočinu hranou verzi na internetu ale hlasitě hlásila Rosario Dawson. Herečka si roli Ahsoky nakonec střihla v druhé sérii Mandaloriana i jeho spin-offu Bobba Fett: Zákon podsvětí. Oznámení jejího vlastního seriálu fandy moc nepřekvapilo, radost jim ale udělalo rozhodně; zvlášť, když její příběh z Povstalců postrádá konec. Seriálová Ahsoka je tak jakousi neoficiální pátou sérií animovaných Povstalců, vznikající příhodně pod palcem Davea Filloniho. Z animace do hrané podoby kromě titulní hrdinky přechází celá řada postav a děj by se měl točit okolo návratu imperiálního Thrawna, kterého si fandové Star Wars zamilovali už ve třicet let starých knížkách Dědic Impéria od Timothyho Zahna. Ty má seriál volně adaptovat a přivést tak do nového disneyovského kánonu ságy.

V českém znění Ahsoka promlouvá hlasem moderátorky a herečky Kateřiny Winterové, která ji namluvila už v Mandalorianovi a Bobba Fettovi. “Na té postavě je úžasný její stoicismus. Pro dabéra je to ale výzva, musíte si hlídat, abyste hlasem nezabředli v pořád té samé poloze. Naštěstí to občas naředí nějaké to hekání při soubojích,” směje se.

Kvůli přísným embargům nám toho dabérka nemohla prozradit příliš, soudě podle úryvků, které jsme ve studiu Virtual zahlédli, vám ale garantujeme, že fanouškům seriál udělá radost… zvlášť těm prequelovým. Těšit se můžete do 23. srpna, kdy má seriál premiéru na Disney+.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Disney, Totalfilm Media © 2023