Démon ve mně: Do kin na podzim zamíří horor od tvůrců oscarového Uteč

Fanoušci hororu se letos před Dušičkami dočkají nového děsuplného filmu, který na plátnech kromě mytologické démonické entity předestře i odmítání kulturní identity. Jestli nevíte, co je tím myšleno, čtěte dál. Nejnovější hororový snímek z produkce Neonu Démon ve mně už číhá doslova za rohem, do českých kin totiž dorazí v říjnu. Megan Suri v něm hraje Sam, dospívající dívku, která se snaží potlačit svou indickou identitu, aby zapadla mezi vrstevníky ve škole. Věci se však začnou postupně ubírat temným směrem, když se na její nejlepší kamarádku upne mytologická démonická entita známá jako Pishach. Podívejte se na trailer.

Saminu nejistotu ještě umocní podivné chování její nejlepší kamarádky Tamiry. Tamira se najednou všech straní a neustále u sebe nosí zavřenou, prázdnou sklenici. V návalu vzteku při hádce Sam Tamiřinu nádobu rozbije. Nevědomky tak uvolní prastarou démonickou entitu, která její kamarádku unese. Sam je rozhodnuta udělat cokoli, aby svou přítelkyni  zachránila…

Démonovu moc však živí osamělost jeho obětí. Samina realita se mění v děsivé vize, propadá se do hlubin šílenství. Sam musí přijmout svůj původ a dědictví, aby měla šanci přežít…

Démon ve mně (foto: Bioscop)

Snímek Démon ve mně (It Lives Inside) režiséra Bishala Dutty čerpá inspiraci z režisérova kulturního zázemí spolu s příběhy jeho dědečka o údajných strašidlech, která prý osobně viděl. Zejména část se sklenicí čerpá právě z konkrétního zážitku režisérova dědečka.

Kdo je v mytologii bytost Pishach?
Pišové mají rádi tmu a tradičně jsou zobrazováni jako strašidla v krematoriích spolu s dalšími příšerami, jako jsou bhútové a vetálové. Mají údajně schopnost nabývat libovolné podoby a mohou se také stát neviditelnými. Živí se lidskou energií. Někdy posednou lidi a mění jejich myšlenky a chování. Konkrétní mantry mají takové postižené osoby vyléčit a vyhnat pišu, který daného člověka posedne. Dodnes Indové podle staletých tradic přinášejí pišům oběti, aby se tito démoni vyhnuli jejich obydlí.

Úspěšné producentské duo Sean McKittrick a Raymond Mansfield, kteří stojí za vznikem celosvětově úspěšného hororu Uteč, přicházejí s dalším nervy drásajícím kouskem. Tvůrci slibují mysteriózní horor, který neúprosně servíruje ty nejčernější noční můry, jež nedovolí divákům ani vteřinu vydechnout.

Horor Démon ve mně do kin uvede 26. října Bioscop.

-red-
foto/video: © Bioscop, Neon 2023

český plakát doplníme, až bude k dispozici