Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ZEMŘELA AMERICKÁ HEREČKA SHANNEN DOHERTY. PROSLAVILA SE JAKO BRENDA ZE SERIÁLU BEVERLY HILLS 90210. BYLO JÍ 53 LET.

Nova na podzim nabídne nové seriály v televizi i na VOYO

Svoje podzimní novinky představila po veřejnoprávní televizi i nejsledovanější NOVA. Martin Pechlát se na podzim představí jako Táta v nesnázích v novém komediálním seriálu pro celou rodinu, legendární smíchovská parta detektivů se po devíti letech vrátí s novými případy Kriminálky Anděl. Vrací se také Zlatá labuť se svou druhou řadou, komediální Jedna rodina, Co ste hasiči a samozřejmostí je pochopitelně Ulice. Na podzim bude žít Česko opět gastronomií – na diváky čekají nové řady kulinářských show MasterChef Česko a Souboj na talíři. Na VOYO míří česká špionážní série Extraktoři nebo krimi Matematika zločinu.

„Podzim se na obrazovkách TV Nova ponese opět ve znamení žánrové pestrosti programové nabídky, na jejíž přípravě jsme spojili síly s těmi nejzvučnějšími jmény na trhu. Společným jmenovatelem nové sezony je pak fokus na lokální témata, rodinnou zábavu a zejména na očekávání našich diváků,“ říká ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská.

Pondělní večery budou patřit legendě jménem Kriminálka Anděl. Ta se na obrazovkách objevila před patnácti lety a ihned se stala fenoménem, který nastavil nové standardy pro české detektivní seriály. V hlavních rolích se vracejí David Švehlík, Marek Taclík, Michal Novotný a Helena Dvořáková, které nově doplní Oskar Hes a Jiří Langmajer. Za seriálem stojí stejný tvůrčí tým jako za dnes již kultovními předchozími řadami v čele se čtyřnásobným držitelem Českého lva a laureátem Křišťálového glóbu za režii z KVIFF, režisérem Peterem Bebjakem. Ten ke svému návratu říká: „Kriminálkou Anděl jsme jako tvůrci i producenti začali naši kariéru. Byla a je to pro mě velká škola. V páté sérii pro diváky budeme mít nové příběhy, nové případy, starou známou partu i nové postavy, které budou silným oživením.“ 

Kriminálka Anděl (foto: Skupina Nova)

Rozvedený padesátník Petr v jedinečném podání Martina Pechláta se v novém komediálním seriálu pro celou rodinu bude potýkat nejen se svými třemi dospělými dcerami, které se z různých důvodů vracejí zpět pod „otcovská křídla“, ale i se světem randění, který už ale není takový, jaký jej Petr pamatuje. Jak obstojí, o tom se diváci přesvědčí v šestnácti epizodách seriálu Táta v nesnázích. „Petr má takovou ‚tátomámovskou‘ roli. Prožívá spoustu vtipných situací, ale velmi často i strach o dcery. Je přísný i pohodář. Tak od všeho trochu,“ říká Martin Pechlát a dodává: „Náš seriál je především o druhé fázi jeho života, kdy jsou dcery dospělé a mají své životní peripetie a tatínek je s nimi zažívá také.“

Táta v nesnázích (foto: Skupina Nova)

Vedle novinek se na obrazovky s premiérovými epizodami vracejí i stálice předchozích sezon. Nové osudy jedné neobyčejně obyčejné rodiny spojené střídavou péčí bude sledovat premiérová řada seriálu Jedna rodina. Diváci se v ní dočkají nových postav v podání Cyrila Dobrého nebo Eriky Stárkové.

Jedna rodina (foto: Skupina Nova)

V úvodní řadě vůbec prvního dobového seriálu TV Nova Zlatá labuť šlo hrdinkám a hrdinům, jež spojuje chrám luxusu v srdci Prahy, hlavně o lásku a štěstí. Nyní jim půjde doslova o život. Děj se totiž posouvá do ještě složitějšího období jara roku 1939. Zvítězí lidskost v nelidské době?

Mezi svérázné obyvatele obce Horní a zejména pak do prostředí místní hasičárny pod vedením vznětlivého velitele v podání Petra Rychlého vrátí diváky druhá řada komediálního seriálu Co ste hasiči.

Jeden z divácky nejoblíbenějších seriálů TV Nova Ulice se po prázdninové pauze vrátí s novými příběhy, které přinesou nejen spoustu silných emocí, ale také humoru, nadsázky, hezkých okamžiků, dramatických situací nebo aktuálních témat rezonujících společností.

Na obrazovky TV Nova se vrací MasterChef Česko. Tentokrát začne souboj o nejlepšího amatérského kuchaře rovnou finálovou šestnáctkou a nový ročník nabídne oblíbené testy chuti a znalostí, stejně jako výjimečné hosty či časově náročné úkoly, tentokrát bez možnosti vrátit se do hry. Letos bude navíc přikládána mnohem větší důležitost lokálním surovinám. Že je Česko země chutí divákům dokážou kuchaři na cestách ve třetí řadě oblíbeného gastronomického bedekru TV Nova Souboj na talíři. Oblíbení kuchaři Jan Punčochář a Přemek Forejt se opět vydají napříč republikou a navštíví výtečné podniky.

Masterchef Česko (foto: Skupina Nova)

Druhou šanci pro ty, kteří se rozhodli jít proti proudu času a libovůli osudu, nabídne nová dokureality Ztracená rodina. Emocemi nabitými příběhy dojemných shledání mnohdy po dlouhá léta odloučených členů rodiny provedou diváky publicista Mirek Vaňura a Tereza Pergnerová. „Ztracená rodina přináší pohled na silné lidské osudy. Bez příkras,“ popisuje moderátorská superstar Tereza Pergnerová a dodává: „Obsahem jsou často velmi bolestná, letitá odloučení, nedorozumění, křivdy, vědomé i nevědomé nepravdy a k těm je třeba přistupovat s velikým respektem, citem a opatrně zacházet s každou informací. Nejde o senzace, ale o hluboké lidské prožitky.“

Ztracená rodina (foto: Skupina Nova)

Na streamovací platformě VOYO, kterou si v Česku a na Slovensku dohromady předplácí již 570 000 lidí, se na podzim objeví původní český špionážní thriller Extraktoři s hvězdným obsazením. Se svou československou verzí se vrátí nejzamilovanější reality show světa Love Island a také ta nejslavnější reality show světa – Big Brother. Z kin rovnou na Voyo zamíří české filmové hity, jichž je Voyo partnerem.

Extraktoři (foto: VOYO Original)

Jejich práce není vidět a každý, kdo je pozná, si přeje, aby je znát nemusel. Jsou to ale ti, kteří pomáhají Čechům dostat se v bezpečí ze zahraničí domů, ať už se jim tam přihodí cokoli. Letošní premiéry projektů z dílny Voyo Originál rozšíří na podzim hvězdně obsazený šestidílný thriller Extraktoři s Jakubem Štáfkem, Pavlou Gajdošíkovou a Janem Révaiem v hlavních rolích. „Extraktoři jsou o speciální jednotce české rozvědky, která v případě, když se někdo z Čechů v zahraničí dostane do vážných problémů, umí a může zasáhnout, případně toho člověka ‚extrahuje‘ ze země, ve které má problémy. Sama jsem velkou fanynkou špionážních seriálů. Byl to můj sen něco takového točit,“ říká kreativní producentka a spoluautorka námětu Lenka Szántó. Příběh stojí na pečlivě rešeršovaných faktech z prostředí tajných služeb i vysoké politiky. Tvůrci v čele s režisérem Romanem Kašparovským se v rámci natáčení přesouvali ze středních Čech a Prahy do Turecka. Za kamerou stála opravdová legenda české a slovenské kinematografie – osminásobný držitel Českého lva Vladimír Smutný – a pod scénářem jsou podepsaní Evita Naušová, Jan Stehlík a investigativní novinář Jaroslav Kmenta.

Globálně nejúspěšnější reality show Big Brother se poprvé objevila na obrazovkách v roce 1999 v Nizozemsku a od té doby si tento popkulturní fenomén zamilovali diváci ve více než sedmdesáti zemích světa. Byl to začátek zcela nového typu audiovizuálního formátu, který navždy změnil svět televizní zábavy. Nyní se nová generace show Big Brother vrací do Česka a na Slovensko.

Letos na podzim rozšíří kategorii Voyo Film rodinná dobrodružná komedie Buď chlap! režiséra a scenáristy Michala Samira, hvězdně obsazený Život pro samouky s Janou Plodkovou v hlavní roli, road movie Přání k narozeninám s Evou Holubovou a Jaroslavem Duškem nebo hořkosladká komedie To ty nosíš smůlu, lásko.Nedávno se nabídka původních minisérií pro VOYO rozrostla o Matematiku zločinu, kterou režíroval Peter Bebjak.

-red-
foto/video: Skupina NOVA, VOYO, Totalfilm Media © 2023

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast