Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Tereza Kostková: Kvůli komedii Nikdy neříkej nikdy jsem trénovala i jógu

Co všechno musí herečky podstoupit, pokud si chtějí zahrát v komedii? V novém filmu Nikdy neříkej nikdy, který právě vstoupil do českých kin, si Tereza Kostková zahrála učitelku tělocviku a cvičitelku jógy. Podle svých slov ji jóga během natáčení začala bavit a možná se jí bude brzy věnovat podobně jako její filmová postava. V příběhu o srážce dvou neúplných rodin se ukáže, že všechno zlé, může být i pro něco dobré.

Koho ve filmu Nikdy neříkej nikdy hrajete?

Hraju Naďu, učitelku tělocviku a cvičitelku jógy. Nemá po rozvodu moc peněz, má dvě děti a z manželství si odnesla i nějaké šrámy. Stále má ale víru v lásku.

Jak byste svou postavu Naďu popsala třemi slovy?

Jóga, děti, hledání lásky.

Co má Tereza Kostková společné s Naďou a v čem se odlišují?

Lišíme se ve většině věcí. Máme jiný životní osud, počet dětí nebo co děti dělají. Odlišujeme se tím, jak k věcem a k životu přistupujeme. Obě ale máme společné to, že jsme zažily rozvod a hledání lásky, a to je, myslím, pro tento film klíčové.

Naďa je učitelkou tělocviku a instruktorkou jógy. Co vy a sport?

Hodně mě bavilo trénování jógy během natáčení a vlastně bych se józe chtěla věnovat tak často jako Naďa. Jógu mám opravdu ráda, mnohokrát jsem chodila na různé kurzy, nejčastěji jsme sej í ale věnovala právě během natáčení. Sport a cvičení mi vůbec nejsou cizí, jen mám při své profesi jiné časové dispozice, než má postava. A sport mě životem hodně provází. Mezi svým třicátým a čtyřicátým rokem jsem hodně času trávila ve fitku, běhala jsem. Měla jsem dokonce osobní trenérku, se kterou jsme cvičili hodně, různá cvičení s gumou, kam jsme míchali i jogínské prvky. Takže cvičení mi cizí není, jen ta inzenzita se nám s Naďou liší.

Tereza Kostková

Co bylo na natáčení Nikdy neříkej nikdy pro vás nejnáročnější?

Musím říct, že věnovat se józe s takovou intenzitou, bylo celkem náročné. Připravovala jsem se už měsíc před natáčením. Musela jsem hodně trénovat i během natáčení, ráno dříve vstávat a rozcvičit se. Když jsem třeba přijela na Slovensko a měli jsme točit hned ráno, ještě v noci jsem si opakovala prvky sestav, které jsem pak měla dělat. Všechno totiž muselo vypadat přirozeně, jako by jóga byla můj denní chléb. Ale bavilo mě to, během natáčení to můj denní chléb opravdu byl. A je to skvělé, mohu jen doporučit.

Na co naopak nejraději vzpomínáte?

Objevila jsem spoustu krásných míst na Slovensku, která jsem neznala, objevila jsem Piešťany, jezdila jsem po Piešťanech na koloběžce skoro celý den, a to mě hodně bavilo. Rozháněla jsem holuby do záběru. V tu dobu byl květen a pamatuju si, že kvetly kosatce.

Jaké pro vás bylo natáčení?

Bylo jedno pro mě z nejucelenějších natáčení, často jsem byla na Slovensku několik dní v kuse a neměla jsem večer divadlo nebo jinou práci. Mohla jsem se jít večer projít nebo si dát v klidu kafe.

Natáčeli jsme třeba v létě na přehradě, bylo nádherně, točili jsme i na šlapadlech a občas jsme měli chvíli volno. A právě na šlapadle jsem si někdy přejela do lesa se projít. To byly chvíle, kdy jsem si i udělala prázdniny, protože jsme nemusela po točení nikam spěchat, jako když točím doma.

Jak se vám pracovalo s Tomášem Maštalírem?

Co vám mám povídat . . krásně! J Je to báječný kolega, skvělý herec, příjemný člověk a velký profesionál. Mám radost, že jsme se díky natáčení tohto filmu poznali. Vždy to byla nádherná střetnutí, za která jsem vděčná. Tomáš se navíc zná od mala ze školy s mým mužem, takže to pro mě bylo i jakési napojení na jejich dětství a vzpomínky. Trochu jsem se na Slovensku dotkla jejich světa.

Tereza Kostková hraje cvičitelku jógy Naďu, které nevyšlo manželství a chce se věnovat hlavně své práci a dětem v pubertě. Se štěstím v lásce už nepočítá a nemá na něj ani čas. Ale nikdy nevíte, co se stane dál.
Film totiž ukáže, že všechno zlé opravdu může být pro něco dobré. Naďa a Petr se se svými partnery právě rozvádí. Před soudem do sebe nejprve lehce vrazí autem a díky tomu na sebe začnou narážet i dále v životě. Z jejich rozvíjejícího se vztahu se pak stane bláznivá jízda dvou neúplných rodin, která bude výzvou nejen pro ně, ale i pro jejich blízké… protože VŠECHNO SE MŮŽE STÁT.

Tereza Kostková na slavnostní premiéře Nikdy neříkej nikdy

Jaké jste měla pocity po poslední klapce?

Byla jsem šťastná, že se film povedlo dotočit. Kvůli posledním obrazům jsme čekali na zimu a na sníh a nakonec, když už jsme museli poslední scény natočit, tak bylo teplo a musel se použít umělý sníh. Celou tu dobu čekání na zimu jsem se ale zpátky na Slovensko strašně těšila. Když jsem se nakonec měla vrátit na „místo činu“, které mám i s jeho lidmi ráda, cítila jsem až pověstné motýly v břiše. A bylo to docela výstižné, protože i naše filmové postavy se vracely tam, kde jim už jednou bylo spolu dobře. V tu chvíli jsem se cítila úplně stejně, jako moje postava.

V nové komedii mohou diváci v kinech kromě Terezy Kostkové a Tomáše Maštalíra třeba i Ondřeje Sokola, Lenku Krobotovou, Hanu Holišovou nebo Pavlu Tomicovou. Film režíroval podle svého scénáře Braňo Mišík.

-red-
foto/video: Bontonfilm, Totalfilm Media © 2023

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast