Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Hádek a Svarinská slibují o Vánocích zábavnou jízdu v komedii Lítá v tom (teaser)

Kryštof Hádek a Kristina Svarinská se po společném působení v seriálu Volha znovu sejdou. Tentokrát na filmovém plátně v hlavních rolích nové filmové komedii režiséra Tomáše Dianišky s názvem Lítá v tom. Jejich role budou o poznání sympatičtější a první záběry z filmu naznačují, že by to mezi nimi mělo jiskřit. Do kin novinka vejde těsně před letošními Vánoci.

Postava Kryštofa Hádka neumí moc dobře chodit v milostných vztazích, hlavou totiž lítá kdesi v oblacích, miluje vědu, vesmír a kosmonautiku a jeho vášeň je nakonec vždy na prvním místě. Pak ale bude potřebovat někoho, kdo před jeho maminkou sehraje roli přítelkyně a snoubenky. Domluví se proto s prostořekou sousedkou, těhotnou striptérkou z Apolla. Jedna nevinná lež ale strhne lavinu nedorozumění. V dalších rolích se představí Taťjana Medvecká, Anna Polívková, Sandra Nováková, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Miroslav Noga nebo Gabriela Mikulková.

Moje postava je už takovej starší kocour, co nemá moc štěstí na lásku. Vlastně mu jeho vztahy nevycházejí právě kvůli jemu samotnému. Ostatně i ve filmu říká, že jediná žena, se kterou vychází, je jeho maminka. Ale pak se jeho život obrátí naruby,“ říká ke své roli Kryštof Hádek.

Lítá v tom (foto: Bontonfilm)

Kristina Svarinská hraje živelnou Natálii, bývalou striptérku, která souhlasí, že se bude chvíli tvářit jako přítelkyně hlavního hrdiny. Natálie je velmi zábavná, svým způsobem bezstarostná, spontánní a přímočará. Baví mě, že si na nic nehraje a bere život tak, jak přijde,“ vidí svoji postavu Kristina Svarinská.

Už na kamerových testech bylo poznat, že k sobě mají blízko,“ přibližuje potřebnou hereckou chemii hlavních představitelů režisér Tomáš Dianiška. Dianiška je populární a ceněný divadelní tvůrce, jeho hry jsou z velké části založeny na humoru a filmových odkazech a parafrázích. „Lítá v tom“ by proto měla být více komedie, než romantika. „Film má výbornou bláznivou ústřední zápletku. Víc, než o romantiku, jsme se snažili o komedii s romantickou linkou. Vybudovat vtipnou komedii je podle mě mnohem zábavnější, ale ve finále i složitější, než romantiku,“ doplňuje Dianiška k pojetí filmu.

Lítá v tom (foto: Bontonfilm)

Scénář mě hodně bavil. Měla by to být trochu netradiční romantická komedie. Dodržuje nějaká daná pravidla romantických komedií, ale nebude to úplná slaďárna, myslím, že to bude docela zábavná jízda,“ popisuje samotný film Hádek.

Výrazným tématem filmu je astronomie, kosmonautika a láska k vesmíru a hvězdám, hlavní postava filmu se už od dětství se chce stát astronautem. Poslední klapka filmu padla v pražském planetáriu ve Stromovce, kde si Kryštof Hádek vyzkoušel skafandr, trenažery pro kosmonauty i kokpit raketoplánu Apollo 11.

Lítá v tom (foto: Bontonfilm)

Producenty filmu jsou love.FRAME a Bontonfilm Studios. Do českých kin jej uvede Bontonfilm 21. prosince.

-red-
zdroj: L. Vedral
foto/video: Bontonfilm © 2023

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast