Tady Vary: Unikátní koncept propojí kina a fandy v dlouhodobém eventu plném předpremiér

Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se mohou těšit diváci 43 kin, která se zapojila do jedinečného projektu Tady Vary 2023/24 po celé České republice. Speciální večer si hosté užijí vždy jednu středu v měsíci od října 2023 do května 2024, a to ve stejný okamžik ve všech 43 kinech najednou. Na programu budou české předpremiéry výrazných světových filmů, které splňují přísná kritéria — kladné hodnocení kritiky a úspěch u diváků. Filmovou sezónu zahájí 18. října 2023 vítěz Zlaté palmy v Cannes — snímek Anatomie pádu. Diváci se mohou těšit na filmy Umění jíst a milovat nebo Napoleon, před Vánocemi pak na obnovenou premiéru Lásky nebeské. V jednání je také jarní uvedení filmu Duna: Část druhá.

Výjimečný koncept Tady Vary 2023/24 proběhne nově v podobě “filmové sezóny”. Půjde o cyklus deseti předpremiér prémiových filmů, které se odehrají v předem daných středečních termínech. Do konce roku se diváci mohou těšit na čtyři konkrétní tituly, další program sezóny bude oznámen před koncem roku. Organizátoři přehlídky spolupracují s několika filmovými distributory — CinemArt, Falcon, Aerofilms nebo Vertical Entertainment, díky čemuž se mohou návštěvníci akce těšit na maximálně kvalitní a atraktivní dramaturgii. Akce má za cíl podpořit celoroční návštěvnost kin a kvalitních filmů.

Každá projekce bude mít přidanou hodnotu v podobě červeného koberce ve všech 43 kinech a také slavnostní úvod, který proběhne v jednom z kin a bude přenášený do všech sálů v republice. U vybraných titulů pak bude následovat živě přenášený interaktivní dialog s tvůrci. “Smyslem akce je připravit divákům sérii mimořádných zážitků, prohloubit jejich vztah ke kvalitnímu filmu a povzbudit je k pravidelnější návštěvě kin ve všech krajích České republiky,” říká výkonný ředitel karlovarského festivalu Kryštof Mucha. “Výběr filmů se pohybuje na hranici mezi divácky přístupným artovým filmem a tím nejkvalitnějším a nejchytřejším mainstreamem. Ve skladbě programu jsme velmi ambiciózní a jsme rádi, že díky spolupráci s distributory jako jsou Falcon, CinemArt, Aerofilms či Vertical Entertainment můžeme představit dlouho očekávané tituly Napoleon režiséra Ridleyho Scotta s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli nebo vítěze festivalu v Cannes Anatomii pádu,” doplňuje umělecký ředitel MFF KV Karel Och.

Program podzimní filmové sezóny 2023:

18. 10. 20:00 Anatomie pádu, režie Justine Triet, Francie, 2023
1. 11. 20:00 Umění jíst a milovat, režie Anh Hung Tran, Francie, 2023
22. 11. 20:00 Napoleon, režie Ridley Scott, Velká Británie, 2023
13. 12. 20:00 Láska nebeská, režie Richard Curtis, Velká Británie, USA, Francie 2003

Diváci budou mít možnost zakoupit si výhodné vstupné na celou sezónu Tady Vary 2023/24 tak, jak jsou zvyklí v případě divadel či vážné hudby. Výhodou předplatného je cena a předem pevně dané termíny, které divákům zjednoduší plánování návštěvy kina. Předplatitelé namísto 10 filmů zaplatí pouze filmů sedm a tři získají gratis. To je výhoda i pro případ, že některý z večerů nestihnou. Vstupenky jsou navíc přenosné – předplatitelé mohou vybrané představení darovat přátelům či rodině. Místa, která se nezaplní v rámci předprodeje, budou uvolněna pár dnů před akcí do prodeje za plnou cenu.

Mapa s výpisem všech 43 kin, které se akce Tady Vary zúčastní, najdete na tomto odkazu. Diváci si mohou vybrat, které z kin chtějí navštěvovat, a rovnou rozkliknout webové stránky konkrétního kina a zakoupit si předplatné. “Slibujeme si, že tento nový koncept odstraní několik překážek, které divákům brání v častější návštěvě kina,” říká ředitel královéhradeckého Bio Central Petr Vítek. “Diváci dostanou termíny na celý rok, kvalitní program, kterému mohou věřit, a přidanou hodnotu v podobě speciální atmosféry. V kině navíc zůstane obvyklý podíl z tržeb. Pro regionální kina to bude skvělá akce,” dodává Vítek.

Akce Tady Vary 2023/24 je společenská událost, kterou je na rozdíl od běžné návštěvy kina možné naplánovat dlouho dopředu. I ti nejzaměstnanější rodiče, pracovníci, podnikatelé, důchodci nebo studenti si mohou termíny označit deset měsíců dopředu v diářích a pro návštěvu kina si zajistit volný čas. Tady Vary pro ně na oplátku připraví exkluzivní zážitek, při kterém se nebudou muset o nic starat: vyberou nejlepší filmy, rozvinou před sálem červený koberec, film uvedou, pozvou tvůrce a filmové hvězdy. Na divákovi je jediné — užít si večer.

Právě touto myšlenkou se nechali inspirovat tvůrci dvou spotů, kteří snahu připravit divákům bezstarostný filmový večer prezentují s humornou nadsázkou. Hlavní postavou spotů je herec a prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška, který se představí v překvapivých, ale pro Tady Vary charakteristických rolích.

Na celou sezónu Tady Vary 2023/24 je od 19. září 2023 v prodeji zvýhodněné předplatné. Vstupenky bude možné zakoupit i jednotlivě, ale jen několik dní před představením a pouze v kinech, která nevyprodají předplatitelé. Termíny projekcí a seznam kin najdete na stránkách Tady Vary.

-red-
zdroj: Adéla Klingohrová
foto/video: Falcon, KVIFF, Aerofilms; audio: Totalfilm Media © 2023