Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

V kinech od 26. října

Do kin právě vstoupil jeden z nejočekávanějších českých filmů roku – příběh rodiny Mašínových ožívá v novince nazvané příznačně Bratři. Nabídku tento týden doplňuje americký horor z indickými podtóny Démon ve mně, dokument o ženě, která přežila útok kyselinou Moje nová tvář a animovaná britská novinka podle povídky Oscara Wildea Strašidlo cantervillské.

Bratři (Česko, 2023)

Film Bratři vypráví jeden z největších příběhů studené války o odbojové skupině bratrů Josefa (Oskar Hes) a Ctirada Mašínových (Jan Nedbal). Rodina Mašínových se v komunisty ovládaném Československu stává terčem pronásledování a bratři věří, že po vzoru otce, hrdiny protinacistického odboje, lze proti diktatuře bojovat jedině se zbraní v ruce. Zároveň si jsou vědomi odpovědnosti vůči mámě (Tatiana Dyková Vilhelmová) a sestře (Karolína Lea Nováková). Zakládají odbojovou skupinu, která má na svědomí řadu násilných činů, jejichž vyšetřováním je pověřen kapitán Státní bezpečnosti Koller (Stefan Konarske). Mašínové se stávají nejhledanějšími muži v zemi. Pokusí se o útěk do Západního Berlína, kde plánují vstoupit do americké armády s cílem osvobodit Československo. Pátrání po pětici členů odbojové skupiny pokračuje ve východním Německu, kde začíná jeden z největších honů na lidi v novodobé historii. Jen málokteré téma české historie vzbuzuje tolik emocí jako příběh snímku Bratři.

Bratři
Dobrodružný / Historický / Drama
Česko / Slovensko, 2023, 135 min
Režie: Tomáš Mašín
Scénář: Marek Epstein
Kamera: Friede Clausz
Hudba: Karel Havlíček
Hrají: Oskar Hes, Jan Nedbal, Tatiana Dyková, Adam Ernest, Stefan Konarske, Karolína Lea Nováková, Matěj Hádek, Matyáš Řezníček, Tony Mašek, Alžběta Malá, Veronika Bellová, Filip Teller, Václav Neužil ml., Karel Dobrý, Lucie Ingrová, Jan Lyčka


Démon ve mně (USA, 2023)

Teenagererka Sam se zoufale snaží zapadnout do kolektivu ve škole. Trápí se kvůli svému indicko-americkému původu, chtěla by být jako všichni ostatní. Saminu nejistotu ještě umocní podivné chování její nejlepší kamarádky Tamiry. Tamira se najednou všech straní a neustále u sebe nosí zavřenou, prázdnou sklenici. V návalu vzteku při hádce Sam Tamiřinu nádobu rozbije. Nevědomky tak uvolní prastarou démonickou entitu, která její kamarádku unese. Sam je rozhodnuta udělat cokoli, aby svou přítelkyni zachránila… Démonovu moc však živí osamělost jeho obětí. Samina realita se mění v děsivé vize, propadá se do hlubin šílenství. Sam musí přijmout svůj původ a dědictví, aby měla šanci přežít…

Démon ve mně
It Lives Inside
Drama / Horor / Thriller
USA, 2023, 99 min
Režie: Bishal Dutta
Scénář: Bishal Dutta
Kamera: Matthew Lynn
Hudba: Wesley Hughes
Hrají: Megan Suri, Neeru Bajwa, Mohana Krishnan, Betty Gabriel, Vik Sahay, Gage Marsh


Moje nová tvář (Česko, 2023)

Celovečerní snímek oceňované novinářky Jarmily Štukové a producentky Maji Hamplové přináší ojedinělou osobní výpověď Martiny, která se po brutálním útoku bývalého partnera snaží najít sílu znovu žít. Intimní film z produkce Barletta Productions představuje Martinu jako neobyčejnou ženu, jejíž vnitřní síla a odhodlání ji pomohly překonat to, co je pro mnoho dalších nepředstavitelné. Po útoku oslepla a její život tak, jak ho znala, skončil. Jak žít dál, když vám ze dne na den někdo vymazal vaši tvář?
Za svou odvahu, vůli a osvětovou činnost Martina obdržela Cenu Olgy Havlové. Světová premiéra dokumentárního počinu, který vznikal devět let, se uskuteční během 27. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava (24-29. října 2023), kde bude uveden přímo v soutěžní sekci Česká radost.

Moje nová tvář
Is There Any Place for Me, Please?
Dokumentární
Česko, 2023, 77 min
Režie: Jarmila Štuková
Scénář: Maja Hamplová, Jarmila Štuková
Kamera: Tomáš Kotas
Hudba: Katarzia


Strašidlo cantervillské (Velká Británie, 2023)

Po tři staletí strašil Sir Simon de Canterville ve svém sídle Canterville Chase a vskutku dobře se u toho bavil! Jenže jednoho krásného dne koupili dům Američani! Tahle moderní rodinka se nenechá jen tak vystrašit a staré dobré čáry na ni neplatí. Podaří se Siru Simonovi ty otravné cizáky vyhnat ze svého domu? Vydejte se s námi na strašidelný výlet do staré dobré Anglie, kde i duchové stále ještě mají úroveň.

Strašidlo cantervillské
The Canterville Ghost
Animovaný / Rodinný / Komedie
Velká Británie, 2023, 91 min
Režie: Robert Chandler, Kim Burdon
Předloha: Oscar Wilde (povídka)
Scénář: Giles New, Keiron Self
Hudba: Eimear Noone, Craig Stuart Garfinkle
Hrají v českém znění: Martin Zahalka, Tomáš Juřička, Dana Černá, Helena Brabcová, Martin Písařík, Adéla Nováková, Bohdan Tůma, Andrea Elsnerová, Klára Šumanová

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast