Trollové 3: S Písaříkem, Burešovou a Torenem v zatroleném dabingu

Nejbarevnější film plný třpytek a předělávek těch největších hudebních hitů se vrací do kin. Roztomilí Trollové v čele s princeznou Poppy budou už potřetí řádit jako utržení ze řetězu a navrch prožívat řadu nervydrásajících dobrodružství. V českém dabingu tentokrát kromě starých známých diváci uslyší i pár nových, ale povědomých hlasů. Mrkněte na videa ze zákulisí lokalizace s Martinem Písaříkem, Evou Burešovou nebo youtuberem Kubou Neumannem známým pod přezdívkou Toren.

Trollí princezna Poppy měla vždycky obrovskou slabost pro svého trochu nabručeného kámoše Větvíka. “Je to takový svéráz, samorost,” popisuje ho s nadsázkou jeho český dabér Martin Písařík: “Už je o něco společenštější, ale pořád je to i mrmlal, který se podobně jako já nejradši zavře doma a s nikým se nebaví.” Navzdory tomu se s Poppy sbližuje víc a víc a není tedy divu, že rychle vyplyne na povrch skutečnost, že Větvík před ní skrývá trochu nepříjemnou, leč velmi vzrušující životní kapitolu. Kdysi byl totiž členem populární chlapecké kapely BroZone, která se však rozpadla vinou jednoho nešťastného incidentu, kvůli němuž se zpěváci úplně rozhádali a vyrazili každý svou cestou.

Jednoho z čelnů Větvíkova boybandu však jeho cesta dovedla až do zajetí dvou všehoschopných popových grázlů, kteří přišli na to, jak z něj po kapkách odčerpávat jeho pěvecký talent a využívat ho k tomu, aby oni sami ovládali hitparády a davy fanoušků. Hlavní zápornou postavu, afektovanou Velvetu, nadabovala v češtině zpěvačka a herečka Eva Burešová: “Člověk si u toho může zařádit a dostat ze sebe všemožné skřeky, které ani netušil, že ze sebe svede vyloudit,” ušklíbala se ve studiu.

Jenže i ten největší talent se jednou vyčerpá a zajatému Floydovi pomalu dochází čas. Kámoši z kapely proto (alespoň dočasně) odhodí rozpory a vydají se na nebezpečnou záchrannou misi. Její součástí je pochopitelně i zamilovaná Poppy, která bez Větvíka nedá ani ránu. Společně se nachomýtnou mimo jiné i k extravagantní pěvecké show v místě zvaném Bouřící dóm, jejíž moderátor Kid Ritz v české lokalizaci pořvává a skanduje hlasem youtubera Jakuba Neumanna alis Torena. “Mohl jsem se vyřádit, křičet, hulákat a nikdo mě za to netrestal, naopak mě za to chválili. To je vždycky fajn,” křenil se po své další dabérské zkušenosti.

Jak to s Větvíkem i výkonem všech dabérů dopadlo se dozvíte už 16. listopadu, kdy Trollové 3 vstoupí do kin v distribuci CinemArtu.

-red-
zdroj: Petr Slavík
foto/video: CinemArt, Totalfilm Media © 2023