Vánoce s Filmovou filharmonií vypuknou v Rudolfinu 17. prosince

Ty pravé hudební Vánoce vypuknou v pražském Rudolfinu týden před Štědrým večerem. Populární koncertní těleso uvede 17. prosince koncert filmové hudby jednoduše nazvaný Vánoce. Koncert plný krásných melodií z filmů Anděl Páně, Sám doma, Polární expres, Gremlins nebo Láska nebeská a mnoha dalších přijde vhod vánočním nadšencům, ale i těm, kteří budou toužit po úniku z vánočního shonu. Těsně před Vánoci se tak Rudolfinum rozezní díky velkému symfonickému orchestru, pěveckým sborům i sólistům.

Filmová filharmonie v Rudolfinu

Filmová filharmonie sází na vánoční notu a v návaznosti na předchozí rok přináší posluchačům koncert plný tematicky laděných melodií. Vzhledem k velkému zájmu publika uvede letos Filmharmonie koncertní program VÁNOCE rovnou ve dvou termínech, a to 17. prosince odpoledne od 15:30 a ještě tentýž den v 19:30 večer. Pod taktovkou dirigenta Roberta Kružíka vystoupí 90členný symfonický orchestr společně se členy Kühnova smíšeného sboru, chlapeckého sboru Bonifantes a jedním z nejvýraznějších tenoristů své generace Petrem Nekorancem. Velkolepý zážitek tak posluchačům na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina připraví na 160 hudebníků.

Na koncertě zazní i původní hudba z prvního dílu pohádky Anděl Páně (foto: ČT)

Kromě hudby ze světových vánočních hitů jako Sám doma, Polární expres, Láska nebeská nebo Ukradené Vánoce premiérově zazní také suita z české pohádky Anděl Páně nebo hudba ze známého britského animovaného film Sněhulák. Pokud máte doma vánočního Gremlina, nemusíte se ho bát vzít s sebou. Kromě melodií z čistě vánočních filmů zazní také hudba z kmenového repertoáru Filmharmonie v podobě melodií z prvního dílu série Harry Potter, nejen mladé posluchače si navíc získá hudba z filmové pohádky Kráska a zvíře.

Filmová filharmonie

Zastoupeni tak budou světoví skladatelé filmové hudby: John Williams, Alan Silvestri, Danny Elfman nebo Jerry Goldsmith, „Široký repertoár orchestru se opět o několik titulů rozrostl. Mezi novinkami mohu vyzdvihnout hudbu z britského animovaného filmu Sněhulák z pera Howarda Blakea a samozřejmě hudbu Miloše Boka k filmu Anděl Páně,“ říká Matěj Lehár, který je ředitelem orchestru a také dramaturgem všech vystoupení Filmové filharmonie, a dodává: „Obsazení velkého symfonického orchestru je při interpretaci filmové hudby zásadní, osobně se nejvíce těším na znělku z filmu Život je krásný, ve které se orchestr, sbor i sólista Petr Nekoranec předvedou v celé své kráse.“

Vstupenky a aktuální informace naleznete na www.filmharmonie.cz a sociálních sítích orchestru.

-red-
foto: © Filmová filharmonie, Česká televize 2023