Za týden se v kinech dozvíme Jak přežít svého muže (video)

Za týden (9. listopadu) vtrhne do českých i slovenských kin romantická komedie Jak přežít svého muže, která vznikla podle knižního bestselleru Jany Bernáškové. Ta si v ní zahraje i hlavní roli. Film vypráví příběh mladé herečky Lucie, která se po mateřské dovolené snaží vrátit do práce, ale setkává se s klasickými starostmi svobodných matek a současně se zamotává do bláznivých situací při hledání nové lásky. K lásce patří i erotika, a tak se komedie nebojí ani odvážnějších milostných scén.

Scénář napsal a režie filmu se ujal Rudolf Merkner, známý scenárista seriálů Vyprávěj, Mazalové a filmů Bobule nebo Rafťáci. V ústředních rolích se dále představí Ivana Chýlková, Marek Němec, Roman Zach nebo Mahulena Bočanová.

„Já jsem nikdy předtím žádné erotické scény netočila. Ve filmu mám celkem čtyři milostné scény se třemi muži (v podání Marka Němce, Romana Zacha a Tomáše Měcháčka) a každá z nich je pojatá jinak. Jedna je komediální, druhá divoká a pak jsou dvě scény spíše něžného charakteru. A tyhle dvě scény byly z pohledu herectví nejtěžší. Může to znít zvláštně, ale zahrát milostný akt plný něhy je dost náročné,” říká Jana Bernášková, kterou navíc na place režíroval její manžel, a tak bylo natáčení těchto scén o to pikantnější. „S Rudou i s mými hereckými partnery jsme se na to na zkouškách dopředu připravili. Všichni jsme věděli, do čeho jdeme. Při natáčení těchto obrazů se nakonec nejvíc zpočátku styděli “moji filmoví kluci”. Pořád měli tendenci se Rudovi omlouvat. On je ale vždycky ujistil, že je všechno v pořádku, a naopak je třeba ještě instruoval, jak mě mají coby mí filmoví milenci obejmout,” popisuje dále Jana.

Hlavní hrdinku na její nelehké životní cestě doprovázejí její extrovertní potrhlé kamarádky – Iva Pazderková, Mahulena Bočanová, Pavla Dostálová a její zhmotnělý vnitřní hlas Šedivka, která Lucii radí. Hraje ji Ivana Chýlková. Jaký má paní Ivana obecný názor na udílení rad? Dá se vůbec někomu radit? „Jak kdy a jak v čem. Možná v nějakých běžných každodennostech, ale v rovině lásky to je mnohem problematičtější. Pokud je jedinec citově založený, rozumné rady nemají šanci, a když ano, tak krátkodobě. Srdce je vždycky silnější než rozum a dělá si, co chce…,” myslí si Ivana Chýlková. Pro své šestnáctileté já by ale přece jen jednu radu měla: „Nedej na rady druhých a jdi za svým snem…Když máš pro něco vášeň, není možný, aby to nedopadlo dobře.”

Ve filmu také hrají Hana Vagnerová, Sára Rychlíková, Václav Vašák, Jordan Haj, Jiří Krampol, Jiří Ployhar a další.

Film vstoupí do českých i slovenských kin 9. listopadu.

-red-
foto/video: © Falcon 2023