Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

A máme, co jsme chtěli: Poslední den Československa s Polívkou a Holubovou (trailer)

Komediální novinka A máme, co jsme chtěli se vrací do doby před třiceti lety, kdy bylo Československo rozděleno. Do doby, kdy se měnil osud jedné země a jedné rodiny. Dojemný rodinný příběh inspirovaný skutečnými událostmi se odehrává na Silvestra roku 1992. Michal a jeho kanadská přítelkyně Charlie přijíždějí do Banské Bystrice oslavit vznik samostatného Slovenska, ale svou federální rodinu nacházejí v naprostém chaosu. Ve slovensko-kanadské novince se představují Boleslav Polívka, Eva Holubová, Jan Budař, Anna Šišková, Judit Pecháček, Ady Hajdu nebo Juraj Loj.

Tragikomedie „A máme, co jsme chtěli“ má za sebou divácky úspěšné uvedení na Slovensku a příznivé hodnocení 75% na databázi čsfd.cz. Jedním ze scenáristů filmu je i autor komediálního hitu Invalida Tomáš Dušička.

Poslední den společného Československa, 31. prosince 1992, se na silvestrovskou oslavu schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejít se mají už jako cizinci. Téma posledního večera společného státu jde ale stranou, když syn vyčte otci jeho staré hříchy a spolupráci s StB. Otce skolí infarkt a v nemocnici se rozhodne vyzpovídat mladému doktorovi. Rodinné setkání doma se mezitím změní v chaos a během hádek a s každou další borovičkou se dostávají na povrch nová nečekaná tajemství.

A máme, co jsme chtěli (foto: Bontonfilm)

Doteď mi vadí, že Československo už není. I když vím, že je to v mnoha ohledech užitečné a v mnoha věcech prospěšné, ale prostě mi vadí, že nejsem ten – Czechoslovakia,“ říká jeden z představitelů hlavních rolí Boleslav Polívka.Atmosféra na natáčení v bratislavské vile mi velmi často připomínala atmosféru natáčení Pelíšků. Bylo to velmi rodinné, uvolněné a usměvavé. Práce na filmu byla soustředěná, ale zároveň s úsměvem, s humorem,“ dodává Polívka.

Producentem filmu je Tibor Búza z B PRODUCTION, Maroš Hečko a Peter Veverka z AZYL Production, a kanadský producent David Cormican z DCTV.

Film do českých kin dorazí 7. března.

-red-
foto/video: © Bontonfilm 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast