Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

V kinech od 29. února

Jedna z největších filmových událostí první poloviny letošního roku je tady. Do kin dorazila druhá část Duny. Adaptace populární knihy má v hlavních rolích opět Timothée Chalameta a Zendayu. Na filmová plátna dorazilo také zpracování děsivého případu Manželů Stodolových, kteří vraždili v Česku důchodce a dlouho jim to procházelo. Pokračování úspěšného dánského thrilleru Darkland: Návrat tentokrát řeší, zda se dá vymanit z područí podsvětí. A nakonec je tady česká komedie Superžena, jejíž ukázka k návštěvě kina příliš neláká. Posuďte sami.

Duna: Část druhá (USA, 2024)

V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on.

Duna: Část druhá
Dune: Part Two
Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama
USA / Kanada, 2024, 166 min
Režie: Denis Villeneuve
Předloha: Frank Herbert (kniha)
Scénář: Jon Spaihts, Denis Villeneuve
Kamera: Greig Fraser
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Christopher Walken, Léa Seydoux, Anya Taylor-Joy, Stephen McKinley Henderson, Souheila Yacoub, Charlotte Rampling, Tim Blake Nelson, Roger Yuan, Babs Olusanmokun, Steve Wall, Giusi Merli, Imola Gáspár, Tara Breathnach, Cat Simmons, Nóra Pethő Kincső, Joseph Beddelem, Hassan Najib, Affif Ben Badra, Leon Herbert, Amer El-Erwadi, Dylan Baldwin, Jordan Long, Anton Valensi, Zdeněk Dvořáček, Italo Amerighi


Manželé Stodolovi (Česko, 2024)

Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy. Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně.

Manželé Stodolovi
Drama
Česko / Slovensko, 2023, 107 min
Režie: Petr Hátle
Scénář: Petr Hátle, Tomáš Hrubý
Kamera: Prokop Souček
Hudba: Adam Levý
Hrají: Jan Hájek, Lucie Žáčková, Jelena Juklová, Petr Motloch, Dana Syslová, Barbara Lukešová, Martina Jindrová, Martin Wox Musil, Radek Jiříček


Darkland: Návrat (Dánsko, 2023)

Před sedmi lety Zaid vyhlásil válku kodaňskému podsvětí, aby pomstil svého mrtvého bratra. Jeho sen o kariéře uznávaného kardiologa a šťastném rodinném životě se však rozplývá a Zaid ve vězení trpí ztrátou svého syna Noaha, se kterým ztratil veškerý kontakt. Když Zaida osloví policejní agent a nabídne mu propuštění výměnou za infiltraci do kodaňského podsvětí, Zaid to vnímá jako svou šanci, jak získat zpět zbytky rodinného života, o který přišel. Všechno má však svou cenu a Zaid si uvědomuje, že tím vážně ohrožuje život svého syna. Když se člověk stane součástí podsvětí, existuje pro něj vůbec ještě nějaká cesta ven?

Darkland: Návrat
Dánsko Underverden II
Akční / Thriller
Dánsko, 2023, 110 min
Režie: Fenar Ahmad
Scénář: Fenar Ahmad, Behrouz Bigdeli
Kamera: Peter Riis
Hrají: Dar Salim, Birgitte Hjort Sørensen, Stine Fischer Christensen, Soheil Bavi


Superžena (Česko, 2024)

Romantický celovečerní film z prostředí dnešních třicátníků. Hlavní protagonistka – jako svobodná bezdětná třicátnice – nenaplňuje očekávání okolí, když netouží po závratné kariéře ani založení rodiny. Bojuje s každodenními tlaky tak dlouho, dokud nátlaku nepodlehne a nerozhodne se být perfektní Superženou ve všech ohledech tak, jak to společnost vyžaduje.

Superžena
Komedie / Romantický
Česko, 2024, 85 min
Režie: Eva Toulová
Scénář: Eva Toulová
Kamera: Pavel Mědílek
Hrají: Eva Toulová, Matouš Ruml, Natálie Grossová, Jitka Sedláčková, Igor Bareš, Jakub Ticháček, Olga Lounová, Adéla Elbel, Jiří Jakima, Karel Hynek, Daniel Čech, Lubomír Nymburský, Marie Kružíková, Anna Polcrová, Veronika Kopřivová, Eliška Hrnčířová

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast