Třetí díl Tichého místa nás vrátí na začátek mimozemské invaze (trailer)

Kdo by to byl řekl, že se z původně malého projektu manželů Johna Krasinskyho a Emily Blunt stane celosvětový hit, který se právě dočkal třetího pokračování. I když v tomto případě se jedná o prequel. Ve filmu Tiché místo: První den se dozvíme, odkud se vzala monstra z mimozemské invaze a odhalíme podrobně, jak celý příběh tichého chaosu začal. Podívejte se s námi na první ukázku.

Emily Blunt i John Krasinski se ve filmu krátce objeví, ale hlavní pozornost tentokrát tvůrci upřou na Lupitu Nyong’o a Djimona Hounsou, který si zopakuje svou roli ze dvojky. Uvidíme i Josepha Quinna známého ze Stranger Things.

Tiché místo: První den (foto: Paramount)

Film je třetím dílem série Tiché místo, která započala celosvětovou úspěšnou pouť kiny v roce 2018. Krasinski se na tomto filmu o postapokalyptickém světě ovládaném mimozemšťany, kteří loví pomocí zachycení hluku, podílel jako spoluautor scénáře, režisér i hlavní hvězda. Ale to, co diváky nejvíce ohromilo (kromě kvalitní filmařiny), bylo emocionální rodinné drama, které tento horor prostupovalo.

Při rozpočtu pouhých 17 milionů nakonec jednička vydělala přes 340 milionů dolarů.

Krasinski pak napsal a režíroval pokračování s podtitulem Část II, v němž se vrátila Emily Blunt a herecký ansámbl doplnil Cillian Murphy. Ještě téhož roku pak Paramount oznámil vývoj prequelu.

Tentokrát film napsal a režíroval Michael Sarnoski, John Krasinski u filmu zůstal jako jeden z producentů.

Snímek vstoupí do kin 28. června v distribuci CinemArtu.

-red-
foto/video: © Paramount Pictures, CinemArt 2024