Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Total Week #13/24 – Scarlett v Jurském parku, zběsilá čtyřka Spideyho a nový Nekonečný příběh

Letí to, a máme tu Velikonoce, třináctý víkend tohoto roku a s ním i třinácté letošní shrnutí filmových novinek. Čtvrtý Spider-Man s Tomem Hollandem dost možná našel svůj režijní dohled, nový Jurský park svou hlavní hvězdu, tvůrci Chudáčků překvapili další spoluprací, mileniálské trauma se vrátí před kamery a zetkařský fenomén naopak možná ne.

Našel čtvrtý Spidey režiséra?

Konec posledního Spider-Mana s Tomem Hollandem byl příslibem zajímavých věcí, na které od té doby čekáme dost netrpělivě. I proto, že mnohovesmírné pavoučí dobrodružství je o parník nejlepší marvelovkou, kterou jsme od rozprášení Thanose dostali. Nedávno pročísly internet zprávy o tom, že Sony se s Marvelem hádá, zda se z plánované čtyřky má vyklubat další skákání dimenzemi, nebo přízemní pouliční dobrodružství, ve kterém by se náš hrdina vrátil ke kořenům, jak ostatně naznačoval i závěr No Way Home.

Tom Holland se sice tváří, že si od Petera Parkera i obecně od herectví chce dát pauzu, asi nikdo ale nečeká, že by se nakonec do červenomodrého trikotu nevrátil. Otazníky se nicméně vznáší okolo jména režiséra; John Watts, který režíroval první tři filmy, se totiž k MCU určitě tak brzy nevrátí.

Tento týden se ale vyrojily zajímavé spekulace, že by nového Spideyho mohl zrežírovat Justin Lin, spolutvůrce Rychlé a zběsilé ságy a tvůrce jednoho z nejnovějších Star Treků. Ten asi není volbou, ze které byste nadšeně řvali: „Hurá,“ určitě ale mohlo být i hůř. Roli tu bezpochyby hraje i prostý fakt, že režisér má volno, Sony by totiž údajně nový film rádo poslalo do kin už příští prosinec.

Další jurský film nabírá kontury

Dění okolo nového Jurského parku je rychlejší a divočejší než tematická horská dráha Velocicoaster v zábavních parcích Universalu. Oznámení jsme se dočkali zničehonic, projektu se ihned měl upsat akční hračička David Leitch, ten ale po několika dnech produkci zase opustil, protože projekt podle něj byl v tak pokročilé fázi vývoje, že by se z něj stal jen studiem najatý řemeslník bez prostoru pro vlastní invenci. To zjevně nevadilo Garethu Edwardsovi, režisérovi Godzilly a Rogue One, který zahřátou režijní stoličku obsadil po něm.

Vzhledem k tomu, že film má dorazit do kin už příští červenec, by se ale kamery měly každou chvíli rozjet, a potřeba tedy je najmout i hlavní hvězdy. Tou se má podle čerstvých zpráv stát jedna z nejzvučnějších hereček současnosti, Scarlett Johansson, která po rozplácnutí Black Widow o skálu na Vormiru žádnou velkou sérii rozjetou nemá a hypoteticky by tedy na naháněčku s dinosaury mohla mít čas.

Mezitím se spekuluje, že nová trilogie by po Jurském parku a Jurském světě měla nést název Jurské město, což by dávalo smysl i vzhledem ke konci posledního filmu, kdy ještěři stále přežívali rozeseti po volné divočině. Survival v metropoli zamořené hladovými fosiliemi určitě zní jako dost zábavný nápad.

Jdou si Lanthimos a Stone pro další Oscary?

Z mistra divných filmů Yorgose Lanthimose a Emmy Stone dost možná ještě ani nevyprchala oscarová euforie z triumfu jejich Chudáčků, a už stihli oznámit další společný projekt.

Spolupráce jim zjevně sedla, ani ne půl roku po premiéře téhle surrealistické zábavy, která celou Barbie s přehledem svými feministickými poselstvími strká do kapsy, totiž stihli natočit povídkovou dramedii Kinds of Kindness, která má do kin dorazit letos v létě.

Zatím úplně nechápeme, o čem přesně má film vyprávět. Kromě Stone se v něm má ale objevit i její kolega z Chudáčků Willem Defoe, Margaret Qualley z Tenkrát v Hollywoodu nebo aktuálních Panenek na útěku, a taky Jesse Plemons z Irčana nebo Zabijáků rozkvetlého měsíce.

Nekonečný příběh se dočká remaku

Jestli jste mileniál a dodnes se oklepáváte z utopeného koně v Bažině smutku, připravte se, že vaše dětské trauma dostane nový kabát. Společnost See Saw Films, která na plátna přivedla dramata jako Králova řeč nebo nedávný Jeden život o Nicholasu Wintonovi, totiž získala práva na novou adaptaci Nekonečného příběhu.

Novela německého autora Michaela Endeho o malém chlapci a jeho čtenářských dobrodružstvích ve světě Fantazie se dočkala v osmdesátých letech kultovní adaptace, jejíž kopie na VHSkách se nesmazatelně zaryly do paměti celé generace. V našem případě i díky srandovně nepřesnému překladu pro dabing, který zcela změnil význam některých scén a vlastně i celého filmu, případně Southern Oracle překřtil na jakési Sandonoriko, ale o tom si povíme jindy.

Zatím nevíme, jestli tvůrci látku pojmou jako námět pro jeden film, celou sérii nebo snad seriál, snad ale nová adaptace dopadne lépe než tragická devadesátková pokračování původního filmu.

Třetí Euforie má problém

O třetí sérii Euforie se mluvilo v podstatě už po premiéře druhé. Od té doby ale uteklo dost vody a hvězdy úspěšného Gen-Z dramatu HBO se dost posunuly. Zatímco Zendaya drandí na písečných červech po Arrakisu, Sydney Sweeney na vás číhá i ve vaší lednici a z Jacoba Elordiho se dokonce brzy stane nový Superman. Navíc se nám všichni pomalu, ale jistě blíží třicítce, a doby Beverly Hills 90210, kdy dospěláci vesele hráli teenagery, jsou už naštěstí pryč.

Nejen kvůli tomu je produkce nových dílů tak trochu ve hvězdách, seriálu určitě nepomohl ani showrunnerův exploitační debakl Idol, který jeho pozicí televizního hitmakera dost otřásl.

Aktuálně se má čile pracovat na scénářích a HBO stále pro třetí sérii oficiálně drží slot na rok 2025, server Variety ale přišel s informací, že završení příběhu o závislých puberťácích se odkládá na neurčito. Brzy se snad dozvíme, kde je pravda, fandové tohohle neonového hitu by se ale asi měli připravit na nejhorší.


Trailer týdne

I když to vypadalo, že třetí díl Mizerů byl natáčen jako vyvrcholení celé série, evidentně studio o pokračování přesvědčily slušné výsledky. Mizerové navždy byly totiž nejvýdělečnějším filmem pandemického roku 2020, byť jim k tomu stačilo 426 milionů dolarů. Režiséři Adil El Arbi a Bilall Fallah, kterým Warneři nedávno hodili do koše již hotovou Batgirl, se tedy vrací s čtvrtým dílem a přiznávají, že se s podtitulem se posledně trochu unáhlili. Diváci totiž byli s trojkou spokojeni a dali i na kasách kin najevo, že jejich zájem o závan starých dobrých akčních časů stále trvá.

Ukázka z Mizerů: Na život a na smrt tedy ukazuje nejen zápletku o kompromitaci jednoho starého známého, hořící auta nebo padající vrtulníky, ale i kulaťoučkého Martina Lawrence nebo hláškujícího Willa Smithe, který se před kamery vrátil poprvé po tom, co si ve večer svého největšího triumfu přizabil kariéru na předloňských Oscarech. A výsledný trailer vypadá naprosto parádně. Film dorazí do kin 6. června.

Na co se chodilo

Dnes již zmíněná Sydney Sweeney prochází zajímavým kariérním paradoxem. Blonďatá sexbomba je jednou z nejzářivějších mladých hvězd současnosti, po překvapivě úspěšné komedii S tebou nikdy si ale připsala hned dva kardinální propadáky během pár týdnů. Fiasko Madam Web ještě lze přisoudit bezradnosti studia, horor Neposkvrněná o záhadném těhotenství zbožné jeptišky ale stál a padal výlučně na její star power. Ta, jak se ukazuje, asi není neomezená, protože ten si po více než týdnu od premiéry přišel na pekelných šest milionů dolarů z celého světa.

O poznání lépe se dařilo nejen Duně sebevědomě si kráčící pro půlmiliardu, ale i novým Krotitelům duchů, kteří u nás startují až za dva týdny. Americkou premiéru mají ale už za sebou a navzdory dost zklamaným recenzím se za lístky na nové ektoplasmatické dobrodružství už stihlo doma utratit 50 milionů dolarů. Bude zajímavé sledovat, jak na Říši ledu bude zvědavé tuzemské publikum.

Na co se podívat

Když asi před měsícem internetem otřásla upoutávka na akční výplach Road House, remake stejnojmenné osmdesátkové kultovky, všechny nás dost nadchla. Trailerové řemeslo a rozčilování režiséra Douga Limana o tom, že jeho novinka by si zasloužila uvedení v kinech a ne pouze na streamovací službě Amazonu, se zdály být příslibem velkých věcí. Po premiéře bohužel musíme říct, že výsledný film s vysekaným Jakem Gyllenhaalem a ze řetězu utrženým magorem Conorem McGregorem je určitě nenaplnil, přesto ho ale má smysl vidět.

Tvůrci remaku si zbytečně při bitkách pomáhají hnusným CGI a scénář se zbytečně zdržuje traumaty vedlejších postav, přesto ale jde o sympaticky přímočaré testesteronové žrádlo, ve kterém přijíždí neporazitelný bijec z vrcholů MMA do floridského zapadákova, aby místním mafiánům jako vyhazovač jedné problémové putyky ukázal, zač je toho loket. Film již je – pod dost fádním českým názvem Hrozba smrti – ke zhlédnutí na Primu. Pusťte si ho už proto, abyste si hned vzápětí v adrenalinovém dvojáku dali i vynikající originál s Patrickem Swayzem, jehož kvality nová verze jen podtrhuje.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: archiv, Totalfilm Media, Prime, CinemArt, Aerofilms, HBO © 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast