Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Havěť: Horor pro arachnofobiky s českou stopou představuje ukázku

Invaze pavouků v mimořádně intenzivním celovečerním debutu francouzského režiséra s českými kořeny Sébastiena Vanička vás ochromí. Obzvlášť, pokud patříte k té části populace, která má z pavouků hrůzu. Zvítězí obyvatelé zchátralého francouzského činžovního domu nad armádou smrtících pavouků? Dozvíme se v květnu v kinech. Teď se můžete podívat na dabovaný i titulkovaný trailer novinky nazvané příznačně – Havěť.

Velký francouzský úspěch

Film byl už s úspěchem uveden na několika festivalech a získal rovnou dvě nominace na francouzské filmové ceny César. Havěť nadchla diváky i recenzenty. Ti oceňují především schopnost Sébastiena Vanička pracovat s napětím a neustále diváky znepokojovat či přímo děsit.

Vybral jsem si pavouky, protože to byl nejlepší způsob, jak mluvit o xenofobii a lidech, kteří jsou posuzováni podle vzhledu nebo podle toho, odkud pocházejí. V mém případě obyvatelé předměstí – mezi které patřím – kteří vyrůstají s neustálým pocitem, že jsou odsunuti na vedlejší kolej. Ve filmu je zřejmá paralela mezi postavami a pavouky, ke kterým se okolní svět chová stejně – raději je vidíme v krabicích než doma.
Sébastien Vaniček

Sébastien Vaniček (foto: Cineuropa)

Režisér s českými kořeny

Sébastien Vaniček má české kořeny, ale vyrůstal na pařížském předměstí. Vždy rád kreslil, zvláště komiksy. V 15 letech ukradl svému otci videokameru a začal natáčet hmyz. Postupně objevoval možnosti střihu, zvukového designu a rozvíjel svou lásku k výtvarnému umění. Po několika oceňovaných krátkých filmech je Havěť jeho prvním celovečerním hraným filmem. A právě díky mimořádnému úspěchu Havěti dostal Sébastien Vaniček příležitost natočit v Hollywoodu další film z kultovní hororové série Evil Dead. Vedle režie by se měl podílet i na scénáři.  

Film Havěť uvede 23. května v kinech Continental Film.

-red-
foto/video: © Continental Film 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast