Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Total Week #24/24 – Další trable pro Bladea, návrat Gandalfa a nové tváře Beatles

Tetralogie o nejslavnější kapele všech dob si vyhlédla představitele ústředních muzikantů, Sir Ian McKellen se rozpovídal o možnosti naposled si nasadit čarodějný klobouk, na marvelovského Bladea se vykašlal už druhý režisér a Zack Snyder se rozhodl, kdy nás vytrestá svými režisérskými sestřihy Rebel Moonu.

Ian McKellen by se rád naposled vrátil do Středozemě

Jen málokdo si nejspíš dovede představit, že by si zašel do kina na nového Pána prstenů a na plátno by v šedém hábitu vkročil někdo jiný, než Sir Ian McKellen. Tento čilý pětaosmdesátník a čaroděj Gandalf jsou prostě neodlučitelní. Jak tedy čarodějovu přítomnost vyřeší chystaný snímek Hunt for Gollum?

Gandalf v něm nejspíš bude hrát velkou roli, cítí se ale ještě McKellen ve svém věku na čáry a kouzla? Podle svých slov klidně ano. Scénář ani nabídku zatím neobdržel, dovede si ale představit, že návrat ke Gandalfovi by mohl klidně být jeho finální rolí. Jak ale sám s humorem podotkl, musí se filmu vůbec dožít. Určitý zájem o návrat projevil i Viggo Mortensen alias Aragorn. Netuší ale, jak by si film poradil s jeho věkovým rozdílem oproti původním filmům.

McKellen jako Gandalf (foto: WB)

Filmoví Beatles našli představitele

Věhlasný režisér Sam Mendes začal v březnu pro studio Sony chystat celkem čtyři celovečerní filmy o kapele Beatles. Každý film by měl odvyprávět příběh jiného člena kapely, jejich představitelé ale zůstanou stejní a jednotlivé snímky se budou navzájem prolínat a doplňovat. Megalomanský projekt se dostane do kin až za pár let, už si ale údajně vyhlédl své Beatlesáky.

Podle hrnce se budou muset ostříhat vycházející talent Harris Dickinson coby John Lennon a na Oscara nominovaný Paul Mescal jako Paul McCartney, méně známý Charlie Rowe se představí jako George Harrison a oblíbený Barry Keoghan čtveřici dokončí coby Ringo Starr. Žádný z herců se ale filmu ještě definitivně neupsal, uvidíme tedy, jestli se obsazení nakonec nezmění.

Budou na filmové Batles diváci zvědaví? (foto: archiv)

Blade stále v produkčním pekle

Co se týče spolehlivosti, není většinou Marvelu co vyčítat. Jednotlivé fáze jsou rozplánované na roky dopředu a téměř všechny své ohlášené filmy studio skutečně natočí, na rozdíl od Star Wars nebo konkurence. Nejrůznější kiksy se jim přesto začínají v posledních letech kupit, a u žádného projektu jich nebylo tolik, jako u upírského bijce Bladea. Jeho sólovku Marvel ohlásil už před pěti lety, film se ale ne a ne vymanit z produkčního pekla.

Už se na něm vystřídala snad polovina hollywoodských scenáristů a představitel hlavní role Mahershala Ali má být z celé situace už dost zoufalý. V jednu chvíli se měl film dokonce nechat kompletně přepsat a překopat, protože hlavní hrdina v něm hrál druhé housle několika ženským postavám. A aby nebylo málo, snímek právě přišel už o druhého režiséra. Bladea se měl zhostit Yann Demange, primárně televizní režisér, ani ten ale nakonec u neustále přepisovaného snímku nevydržel. Abychom se nakonec nového Bladea vůbec dočkali…

Záporačku v Bladeovi si má zahrát Mia Goth (foto: JoBlo)

Další přírůstek Monstervesmíru má režiséra

Godzilla a King Kong jsou kromě Marvelu pravděpodobně jediní, komu se povedlo najít úspěch na poli propojených filmových vesmírů. Jejich poslední společný snímek s podtitulem Nové impérium dokonce nedávno překonal pár let starého Konga: Ostrov lebek a stal se zatím nejúspěšnějším dílem v sérii.

Nová kapitola je tedy na cestě, dosavadní režisér Adam Wingard ale nedávno ohlásil, že si dává od Kaiju bitev pauzu. Náhrada se za něj ale našla brzy. Další monstrózní velkofilm dostal na starosti Grant Sputore, který má za sebou zatím jen menší sci-fi pro Netflix s názvem Já jsem matka. Snad si tedy s mnohem větším měřítkem poradí.

Jednou větou

Pátý Příběh hraček údajně našel svého režiséra v Andrew Stantonovi, dlouholetém pixarovském veteránovi, který má na svědomí třeba Hledá se Nemo

Ve hraném remaku animáku Odvážná Vaiana se v hlavní roli po boku Dwayna Johnsona představí neznámá mladá Australanka Catherine Laga’aia…

Herec Jonathan Majors, odsouzený za fyzické napadení, obdrží navzdory rozsudku nové ocenění za svou výdrž a odvahu ve tvrdých podmínkách Hollywoodu…

Režisérské sestřihy filmů Rebel Moon od Zacka Snydera dorazí na Netflix 2. srpna, a to s úplně novými názvy Chalise of Blood a Curse of Forgiveness… jupí.

jednou-vetou-2424
Zleva Santon, Laga’aia, Major a Snyder (koláž: TF)

Trailer týdne

Animační režisér Chris Sanders kdysi pro Dreamworks nastartoval jednu z jejich nejúspěšnějších sérií Jak vycvičit draka. Po krátké odbočce k hraným filmům se letos vrací s dalším kresleným dobrodružstvím a tentokrát nám místo fantasy přináší spíše lehké sci-fi.

Jeho nový snímek Rozzum v divočině pojednává o robotce, která nedopatřením ztroskotá na ostrově uprostřed divočiny, pro robota pravděpodobně nejvíce nehostinném místě ve vesmíru. ROZZUM 7134 neboli Roz se ale nevzdává a začne se s místními zvířaty seznamovat. Nová přátelství ale nabydou zcela nových rozměrů, když Roz dostane do péče osiřelé housátko.

Na co se chodilo

Novinka Mizerové: Na život a na smrt v zahraničí prokázala, že Will Smith dovede navzdory svému fackovacímu debaklu stále přitáhnout diváky. Čtvrtý díl série v Americe otevřel s více než padesáti miliony, což je sice o něco méně než trojka, ale jen v řádu jednotek milionů. Nebuďme tedy překvapení, pokud studio začne brzy připravovat další pokračování.

V našich kinech je to ale úplně jiný příběh. A to sakra smutný. Návštěvnost se totiž dostala na vůbec nejnižší čísla za posledních dvanáct let, vyjímaje období covidu. Mizerové sice obsadili první místo, otevřeli ale podobně bídně jako jiné nedávné blockbustery a nedosáhli ani na patnáct tisíc diváků. Garfield, Imaginární přátelé a Furiosa si následně rozdělili stříbro, bronz a bramboru, přičemž jen zrzavý kocour zvládl mezi víkendy přitáhnout více než deset tisíc diváků. Horová novinka Strážci pak skončila na šestém místě.

Na co se podívat

Tento týden je na velkofilmové novinky poměrně chudý. To ale neznamená, že není na co zajít. Snímek Ve jménu cti debutoval na loňském Karlovarském filmovém festivalu a odnesl si odtud diváckou cenu. V širší distribuci ale dorazil až teď a určitě je o co stát. Ve jménu ctije film o konci jedné éry a příchodu nové, zcela odlišné. Jeho zdánlivě jednoduchý příběh vypráví o cti, pomstě, důstojnosti a lidských právech. Jsou to témata věčná a díky tomu má film i přes své historické zasazení hodně co říct k současnému dění.

Snímek táhnou jeho ústřední protagonisté, skvělé kostýmy, choreografie soubojů i neotřelé zasazení. Jeho jedinou slabinou je pak příběh, který přes všechny své kvality může na některé diváky působit nesoudržně a epizodicky. Originalitu a další kvality však snímek nezapře a svou oblibu u diváků festivalu ve Varech tak získal zcela právem.

Petr Schön a Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: archiv, CinemArt, Artcam, Falcon, Vertical, JoBlo © 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast